14 راهکار طلایی برای پیشگیری از خیانت مردان

14 راهکار طلایی برای پیشگیری از خیانت مردان

اگر شما هم جزو زنانی هستید که فکر می‌کنید پیشگیری از خیانت مردان اصلا امکان‌پذیر نیست، باید بگویم سخت در اشتباهید. خیانت رفتاری است که هیچ زنی دوست ندارد همسرش آن را مرتکب شود. این عمل در یک رابطه سالم هیچ جایی ندارد.

رابطه و زندگی مشترک با خیانت مرد به همسرش دچار تلاطم شدید می‌شود. طوری که زن بر سر دو راهی رفتن یا ماندن قرار می‌گیرد.

خیانت مرد به همسرش هیچ توجیهی ندارد اما مردان زیادی این خطا را در زندگی خود انجام می‌دهند. در این مطلب ضمن ارائه راهکارهایی برای جذب طرف مقابلتان، راههای پیشگیری از خیانت مردان را به شما آموزش می‌دهیم. پس تا انتها همراه ما بمانید.

چرا مردان خیانت می‌کنند؟

در سالهای اول زندگی مشترک هر دو طرف سعی می‌کنند رفتاری ایده‌آل از خود نشان دهند. در نتیجه همه چیز عالی است و رابطه بسیار شیرین خواهد بود. پس از مدتی افراد تصورات ذهنی و ایده‌آل خود را با همسرشان مقایسه می‌کنند. در چنین شرایطی است که مشکلات کم‌کم مشخص می‌شود.

یک رابطه با کیفیت تا حدود زیادی می‌تواند از خیانت همسر جلوگیری کند. از طرفی همیشه خیانت دلیل بی‌علاقگی نیست، گاهی نارضایتی فرد از موقعیت و شرایط فعلی زندگی را نشان ‌می‌دهد. برخی مردان دوست دارند صمیمیتی را که در ابتدای آشنایی داشته‌اند دوباره تجربه کنند، پس به روابط فرا زناشویی روی می‌آورند.

 

دلایل خیانت مردان

برای پیشگیری از خیانت مردان باید ابتدا دلایل خیانت را بدانید و در صدد رفع آن برآیید. خیانت مردان دلایل مختلفی دارد و تنها دلیل آن رابطه جنسی نیست. درست است که تعدادی از مردان به دلایل جنسی و دلزدگی از همسرشان دست به این عمل می‌زنند اما این مورد برای همه صدق نمی‌کند.

مردها دوست دارند قهرمان زندگی باشند و زن همواره آن‌ها را ستایش کند. آن‌ها دوست دارند در اولویت باشند. از طرفی زبان عشق در مردان متفاوت بوده و گاهی علت خیانت همین موضوع است.

عده‌ای از مردها دلیل خیانت خود را دریافت نکردن احترام و قدرشناسی از همسر بیان می‌کنند. اگر چنین مواردی در رابطه برای مرد فراهم نشود، دنبال کسی می‌گردد تا چنین حسی را از او دریافت کند.

14 راهکار طلایی برای پیشگیری از خیانت مردان

راههای پیشگیری از خیانت مردان

شاید فکر کنید هیچ راهی برای پیشگیری از خیانت مردان وجود ندارد. عده‌ای تصور می‌کنند همه مردان خیانت می‌کنند و نمی‌توان پیشگیری کرد اما تکنیک‌هایی برای جلوگیری از خیانت مرد وجود دارد. تعدادی از آن‌ها را در ادامه توضیح دادیم.

1. به همسرتان بگویید به او اعتماد دارید

گفتن این جمله ساده به مرد زندگیتان که به او اعتماد دارید بسیاری از راه‌های خیانت را می‌بندد. به او بگویید این اعتماد را نادیده نگیرد. مرد همواره دوست دارد اعتماد همسرش را داشته باشد و از این‌که اعتمادتان سلب شود می‌ترسد. به همین دلیل کمتر به فکر خیانت می‌افتد.

این جمله را بارها و در موقعیت‌های مناسب تکرار کنید. به این روش بیشتر به شما وفادار خواهد ماند، چون نمی‌خواهد اعتمادتان را از دست بدهد.

14 راهکار طلایی برای پیشگیری از خیانت مردان

2. نیازهای او را شناسایی کنید

یکی از راه های پیشگیری از خیانت مردان داشتن رابطه با کیفیت و خوب است. مردی که نیازهای عاطفی و جسمی‌اش برطرف شود، دلیلی برای خیانت نمی‌بیند. با خود فکر کنید آیا نیازهای او را برآورده می‌کنید و از رابطه با شما احساس رضایت دارد.

با شریکتان در این مورد صحبت کنید و در رفع ضعف‌های رابطه بکوشید. همچنین اطلاعات خود را به‌روز و تقویت کنید و رفتار صحیح با همسرتان را یاد بگیرید.

3. همسر خود را درک کنید

با همسرتان دوست باشید و سعی کنید با ارتباطی دوستانه شما را شریک تمام دردهایش بداند. او را بفهمید و تمام نیازهایش را درک کنید. قطعا مردان تمام احساسات و افکار خود را به‌راحتی و برای هر کسی بروز نمی‌دهند، مگر این‌که شما فرد امن زندگیش باشید.

گوش شنوا شوید و از قضاوت بی‌جا بپرهیزید. باور کنید همین مورد ساده یکی از راه‌های پیشگیری از خیانت مردان است. همسرتان نیاز به کسی دارد که احساسات و افکارش را با او در میان بگذارد. خودتان را به جای او بگذارید و غمخوارش باشید. در واقع یک رابطه تنها در ارضای امیال جنسی خلاصه نمی‌شود.

او نیاز به دریافت حس ارزشمند بودن دارد و اگر شما چنین حسی به او ندهید، آن را جای دیگری می‌یابد. صادقانه با او رفتار کنید تا با شما صادق باشد. تشویقش کنید خود واقعی‌اش باشد، او را قضاوت نکنید و به عمق عواطف او دست پیدا کنید.

همچنین بخوانید: خیانت عاطفی چیست و چطور باید از رابطه خود در برابر آن محافظت کنید؟

4. حسادت نکنید

شاید بتوان گفت حسادت ورزیدن یکی از بدترین راه های پیشگیری از خیانت مردان است. اگر حس کردید همسرتان با زنانی ارتباط دارد که امکان خیانت برایش مهیا است، حسادت نکنید. البته کاملا طبیعی است اما راهش این نیست. ابراز حسادت و بیان آن چیزی را درست نمی‌کند.

شاید در ابتدا کمی با نشان دادن عصبانیت او را بترسانید اما همیشه تاثیرگذار نیست. همسرتان با ترساندن وفادار نخواهد ماند و اتفاقا از هر فرصتی برای خیانت استفاده می‌کند. رفتار درست این است که با بالا بردن توانمندی‌هایتان نظر او را عوض کنید. به او بفهمانید شما فردی بی‌نظیر و منحصر به‌فرد هستید.

5. کنترل کردن را فراموش کنید

برخی زنان به‌طور ناخودآگاه مرد خود را کنترل می‌کنند و رفتارهایی را  بروز می‌دهند که اصلا مناسب نیست. در یک رابطه تهدید، تنبیه، انتقاد بیش از حد، سرزش کردن، غرغر و شکایت کردن کاری از پیش نمی‌برد. این رفتارها فقط مرد را دلسرد و دلزده می‌کند.

6. رفتار تحقیرآمیز نداشته باشید

یکی از روشهای پیشگیری از خیانت مرد نداشتن رفتار توهین‌آمیز است. مدام همسرتان را تحقیر نکنید و از امر و نهی کردن بپرهیزید.

7. موقعیت خیانت را به وجود نیاورید

یکی از دلایل خیانت مردان ایجاد فرصت‌ها و موقعیت‌هایی است که از شما دور می‌شود. سفر رفتن به‌تنهایی با همکاران، مهمانی‌های تنهایی و تنها ماندن در خانه بدون حضور شما این موقعیت را برایش فراهم می‌کند.

البته منظور این نیست که او را کنترل کنید. مرد نباید حس کند آزادی‌هایش را در ارتباط با شما از دست داده است. اگر چنین احساسی به او دست دهد، در صدد یافتن آزادی دوباره خواهد بود. خیانت به او حس آزادی می‌دهد.

بگذارید تکنیکی طلایی و موثر برای پیشگیری از خیانت مردان را برایتان بگویم. اگر همسرتان به دلایل کاری و اجتماعی مجبور است از شما دور باشد، این دوری را به‌نحوی جبران کنید. تماس تلفنی داشته باشید، برایش هدیه بفرستید و ارتباط را قطع نکنید. جلوگیری از خیانت مرد شاید بنظر کار دشواری بیاید اما با تکنیک‌هایی می‌توانید مانع آن شوید.

14 راهکار طلایی برای پیشگیری از خیانت مردان

8. ظاهری آراسته داشته باشید

متاسفانه عده‌ای از زنان فقط قبل از ازدواج ظاهر آراسته‌ای دارند و پس از آن به ظاهر خود توجهی نمی‌کنند. همیشه خوش‌لباس و خوشبو باشید. ورزش کنید و اگر اضافه وزن دارید به وزن ایده‌آل برسید.

انتظار نداشته باشید همسرتان جذب شلختگی شما شود. مسلما با دیدن زنان دیگر جذب آراستگی و زیبایی آن‌ها خواهد شد. استفاده از پوشش جذاب به همراه آرایش می‌تواند جذابیتتان را افزایش دهد.

9. در رابطه جنسی بی‌پروا باشید

در مورد ارتباط خصوصی و جنسی خود حرف بزنید و ببینید چه چیزی او را به هیجان می‌آورد. روش‌های جدید معاشقه کردن را به‌کار ببرید و بی‌پروا باشید.

این‌که گاهی شما رابطه را شروع کنید اصلا اشکالی ندارد. حتی گاهی لازم است کمی شرم و حیا را کنار بگذارید و هیجان‌های جدیدی را در کنار مردی که دوستش دارید تجربه کنید. تنوع‌طلبی یکی از خصوصیات مردان است که اگر درست آن را برآورده کنید، درصد خیانت مرد کاهش پیدا می‌کند. به‌جای حسادت از سلاح جذابیت فردیتان استفاده کنید.

10. همسرتان باید در اولویت باشد

برخی زنان به دلیل فعالیت‌های اجتماعی بالایی که دارند از همسرشان غافل می‌شوند. ارتباط کاری، رابطه با دوستان، پدر، مادر و حتی فرزند نباید مانع توجه به همسرتان شود. او باید مرکز توجه و اولویت اصلی زندگیتان باشد.

11. از مشاور کمک بگیرید

رفتن به مشاوره و کمک خواستن از فردی متخصص رابطه را بهتر می‌کند. هر از گاهی برای حل مشکلاتتان به مشاوره بروید و از فردی آگاه کمک بگیرید. گاهی تجربیات شخصی برای پیش بردن یک رابطه کافی نیست. از تجربیات دیگران برای بهبود روابط خود استفاده کنید.

14 راهکار طلایی برای پیشگیری از خیانت مردان

12. قرار ملاقات‌های عاشقانه را فراموش نکنید

قرار ملاقات‌های عاشقانه همیشه مربوط به اوایل آشنایی نیست. گاهی دعوت به رستوان، خرید بلیط سینما و حتی دعوت به خوردن بستنی می‌تواند گرما و انرژی رابطه را افزایش دهد.

منتظر نمانید تا همیشه شریکتان این کار را به عهده بگیرد. برنامه‌ریزی کنید و بعضی روزها شما این کار را انجام دهید. پیشگیری از خیانت مرد با همین راه‌های ساده امکان‌پذیر است.

13. خیانت را برای او از دید خود تعریف کنید

هر فردی تعریف خاصی از خیانت دارد. ممکن است از نظر فردی معاشقه در رسانه‌های اجتماعی خیانت باشد و از نظر شریک زندگیش چنین چیزی تعریف خیانت نباشد.

در این مورد واضح صحبت کنید و خط قرمزهایتان را شرح دهید. برای روابط خود و همسرتان با جنس مخالف حد و مرز مشخصی را تعیین کنید و به تفاهم برسید. شما دو انسان بالغ هستید که باید با گفتگو انتظارهای خود را بیان کنید.

14. عواقب خیانت کردن را برایش مشخص کنید

اگر با خیانت مرد زندگیتان کنار نمی‌آیید و نمی‌توانید او را ببخشید، حتما این مورد را به او گوشزد کنید. به او بگویید که با خیانت کردن ارتباطتان به پایان خواهد رسید و اعتمادتان از او سلب می‌شود. صحبت در همین رابطه می‌تواند در پیشگیری از خیانت مردان موثر باشد.

سخن نهایی

خیانت مردان علل مختلفی دارد که در این مطلب آن‌ها را بررسی کردیم. هر مردی نیاز دارد از جانب همسرش حمایت عاطفی شود. بی‌توجهی و غفلت در رابطه، دلسردی او را به همراه دارد. همچنین در این مقاله به راهکارهای پیشگیری از خیانت مردان اشاره شد. با به‌کارگیری آن‌ها می‌توانید روابط بهتری با شریک عاطفی یا همسر خود داشته باشید.

اگر شما هم راهی برای جلوگیری از خیانت مردان می‌دانید، با ما به اشتراک بگذارید. ما در گروه مشاوره نیک همراه با مشاوره های حضوری، آنلاین و تلفنی به شما کمک میکنیم تا با خیانت همسرتان مقابله کنید و از زندگی‌تان رضایتمندی بالایی داشته باشید.

021-28424894

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرپرست نویسندگان
دکتر مریم عبداللهی- مشاوره خانواده و کودک

مریم عبدالهی

ارشد روانشناسی عمومی
مشاوره ازدواج، مشاوره فردی

رزرو یک جلسه مشاوره