دسته‌بندی: کودک و نوجوان

نحوه کنترل خشم در نوجوانان

عصبانیت، مستلزم برقراری ارتباط کلامی و احساسات است، بدون اینکه دچار خشونت شود. اما وقتی نوجوان شما تلاش می کند عصبانیت خود را مهار کند، ممکن است رفتارهای مشکل ساز دیگری بروز کند.

مشاهده کامل»

اختلال پانیک در کودکان

اختلال پانیک معمولاً بطور ناگهانی و بدون علائم و نشانه های هشدار دهنده شروع می شود. این حملات می توانند در طول شب یا روز اتفاق بیفتند. برخی از کودکان ممکن است حملات مکرر داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است حمله های گاه به گاه داشته باشند.

مشاهده کامل»

تقویت مهارت های شناختی کودک

سالم بودن و رشد سالم، چیزی است که در این سن برای کودک مهم است زیرا برای ارزیابی سطح هوش یا هوشمندی آنها هنوز خیلی زود است. کودک شما با سرعتی که طبیعت تعیین می کند، باهوش خواهد شد. اما در ادامه روش های برای افزایش هوش کودکان و نوزادان ذکر شده است. 

مشاهده کامل»

تاثیر موبایل بر نوجوانان

شکی نیست که تلفن همراه ابزار بسیار مفیدی است و امروزه تلفن‌ های همراه بخش عمده‌ ای از جامعه هستند. ارتباط با همکاران، دوستان و اقوام را آسان می‌کند. اما هر فن‌ آوری که چنین مزایایی را فراهم می‌کند، بهای آن را هم افزایش می‌ دهد. تاثیر تلفن همراه بر جوانان و جامعه نجومی است.

مشاهده کامل»

مشکلات فرزند میانی و چیزی به نام سندروم فرزند میانی چیست؟

سندروم کودک دوم یا میانی وضعیتی را توصیف می کند که در آن فرزند دوم (در صورتی که فقط دو خواهر و برادر وجود داشته باشد) یا فرزند میانی (در صورت وجود سه خواهر و برادر) از حضور خواهر و برادر خود تأثیر منفی می بیند. این وضعیت ممکن است در صورتی به وجود آید که والدین کوچکترین فرزند را نادیده بگیرند و تمام مسئولیت ها را به بزرگتر بدهند، در حالی که کودک میانی کمتر توجه می بیند.

مشاهده کامل»

اختلال یادگیری چیست؟

اختلال یادگیری می تواند خواندن، نوشتن یا انجام عمل ریاضی ساده را برای کودک دشوار کند. بسیاری از کودکان مبتلا به اختلالات یادگیری که به آنها معلول یادگیری نیز گفته می شود، مدتها قبل از تشخیص بیماری در مدرسه می جنگند.

مشاهده کامل»

تفسیر نقاشی کودکان

کودکان روند نقاشی خود را از همان لحظه نگه داشتن مداد و قرار دادن آن روی کاغذ شروع می کنند. برای افراد کوچک نقاشی یک فعالیت طبیعی است و معمولاً با لذت زیاد. آنها به منظور بیان احساسات ترسیم می کنند، زیرا نمی دانند چگونه احساسات مختلف را از طریق کلمات بیان کنند.

مشاهده کامل»
پست دیگری برای نمایش وجود ندارد

سرپرست نویسندگان

خانم دکتر مریم عبدالهی

مریم عبدالهی

ارشد روانشناسی عمومی
مشاوره ازدواج، مشاوره فردی

دسته بندی ها

یک جلسه مشاوره
به همراه پیش پرداخت آنلاین