دسته‌بندی: تربیت کودک

لجبازی در کودکان

برخورد با فرزندان لجباز برای والدین یک چالش است و می تواند بسیار طاقت فرسا باشد. در مقاله لجبازی در کودکان چند نکته را که روانشناسان کودک توصیه می‌ کنند ذکر کرده ایم.

مشاهده کامل»

کودکان طلاق

شکی نیست که طلاق می تواند تأثیر زیادی بر کودکان بگذارد. به همین دلیل کودکان طلاق یکی از آسیب پذیرترین قشر جامعه هستند. طلاق نشان دهنده یک تغییر اساسی و غالبا آسیب زا در دنیای کودک است.

مشاهده کامل»

نکاتی در تربیت کودکان

واکنش مناسب در برابر زمین خوردن کودک، تصحیح كردن اشتباه كودك در جمع، بازی با موبایل و آیپد، تنظیم خواب كودكانی كه دیر میخوابند، توضیح در خصوص قسمت خصوصی بدن و…

مشاهده کامل»

دروغگویی در کودکان

چنانچه كودك به‌خاطر راست‌گویی، درباره‌ی اتفاقی ناخوشایند یا ناشایست، از سوی مادر و پدر و یا بزرگترها تنبیه نشود، به دروغ‌گفتن پناه نمی‌آورد.

مشاهده کامل»

کنجکاوی جنسی کودکان و چگونگی برخورد والدین

کودکان از طریق بازی اکتشافی در مورد جهان تحقیق می کنند. این کنجکاوی در مورد روابط جنسی و اعضای بدن نیز وجود دارد. اگر شما هم درگیر کنجکاوی جنسی کودکان قرار گرفته اید، این مقاله را بخوانید تا بدانید چگونه باید رفتار کنید. 

مشاهده کامل»

آموزش نه گفتن به کودکان

یکی از مهم ترین راه های محافظت از فرزندتان، قدرت و توانایی “نه” گفتن است. توانایی نه گفتن فرزندان به این معنا نیست که آنها به هر چیزی نه بگویند. در این مقاله با روش های آموزش نه گفتن به کودکان آشنا خواهید شد.

مشاهده کامل»
پست دیگری برای نمایش وجود ندارد

سرپرست نویسندگان

مریم عبداللهی

مریم عبدالهی

ارشد روانشناسی عمومی
مشاوره ازدواج، مشاوره فردی

دسته بندی ها

یک جلسه مشاوره
به همراه پیش پرداخت آنلاین