چرا همسرم دوستم نداره و چطور دل او را مجدد به دست آورم؟

همسرم دوستم نداره

همه افراد به امید یک عشق ابدی، با همسر خود پیمان ازدواج می‌بندند. آن‌ها خیال می‌کنند زمانی که عشق زندگی خود را پیدا کنند، خواهند توانست تا انتهای عمرشان در کنار هم باشند و به یکدیگر عشق بورزند.

اما در بسیاری از عاشقانه‌ترین ازدواج‌ها هم بعد از مدتی شرایط به‌نحوی تغییر می‌کند و افراد با فکر چرا شوهرم دیگه دوستم نداره، دست و پنجه نرم می‌کنند. پس چه اتفاقی می‌افتد که یک زوج بعد از مدتی باید از خودش بپرسد که چرا همسرم دوستم نداره؟

ازدواج یک پیمان بسیار مهم است که افراد در طول آن با چالش‌های مختلفی مواجه می‌شوند. مشکلات خانوادگی، مالی یا دیگر مسائل روزمره از مواردی هستند که می‌توانند عشق دوطرف به یکدیگر را تحت تاثیر قرار دهند.

روزی که یکی از زوجین از خودش بپرسد خدایا چرا شوهرم دوستم نداره، باید درباره آینده رابطه‌اش تصمیم بگیرد. در این مواقع شما می‌توانید ازدواج خود را به کمک روانشناس و چند راهکار نجات دهید. تا انتهای این مطلب با ما باشید تا تعدادی از این راهکارها را با یکدیگر بررسی کنیم.

چطور متوجه شوم همسرم دوستم نداره

اگر در ذهن شما سوال چرا حس میکنم شوهرم دوستم نداره شکل گرفته است، از نشانه‌های زیر کمک بگیرید.  گرچه توصیه می‌کنیم با خود او حتما صحبت کنید و احساساتش را مورد قضاوت قرار ندهید.

او به اندازه قبل با شما صحبت نمی‌کند

بسیاری از زوج‌ها زمان زیادی را به صحبت با یکدیگر اختصاص می‌دهند. اگر شما در گذشته این ارتباط را با یکدیگر داشته‌اید اما به‌تازگی همسرتان از در میان گذاشتن جزئیات روزمره‌اش خودداری می‌کند، می‌تواند نشانه از دست دادن احساس ارتباط او با شما باشد.

همسرم دوستم نداره

دید او نسبت به شما تغییر کرده است

قبل از پاسخ دادن به سوال چرا همسرم دوستم نداره، باید ببینید که آیا نشانه‌هایی وجود دارد که نشان دهد دید او به شما تغییر کرده است یا خیر.

بسیاری از اوقات افراد به ‌دلیل تغییر و تحولاتی که در درونشان رخ می‌دهد، دید متفاوتی نسبت به تمام آدم‌ها و مسائل گوناگون پیدا می‌کنند. بنابراین زمانی این اتفاق بیانگر تغییر احساسات او نسبت به شما است که رفتار او با دیگر افراد ثابت مانده باشد.

او از شما کناره گیری می‌کند

اگر از خودتان می‌پرسید که چرا احساس میکنم شوهرم دوستم نداره و به ابراز احساسات و تمایلات فیزیکی‌تان بی‌اعتنا است، شاید حس دوست داشتن او کمرنگ شده است.

با شخص دیگری ارتباط دارد

یکی از آشکارترین نشانه‌های اتمام یک رابطه احساسی، باز شدن پای یک شخص سوم به آن است. بنابراین اگر متوجه شدید که همسرتان فریب شخص دیگری را خورده است و با او در ارتباط است، باید تصمیم‌های مهم و جدی را برای زندگی خود بگیرید.

او توجه خود را نسبت به شما از دست داده است

بسیاری از کارهایی که افراد برای همسر خود انجام می‌دهند یا کنجکاوی‌هایی که دارند، به ‌علت احساس علاقه‌ای است که در قلب آن‌ها وجود دارد. اگر همسر شما در گذشته این کنجکاوی‌ها و اهمیت را نسبت به برنامه روزانه‌تان داشته است اما به‌تازگی این احساس در او وجود ندارد، شاید دیگر برای او جذاب نیستید و حسی به شما ندارد.

مصلحت خودش را به شما و منافع مشترکتان ترجیح می‌دهد

شما زمانی که وارد رابطه ازدواج می‌شوید، دیگر از حالت «من» خارج شده و با شخصی دیگر «ما» خواهید شد. بنابراین اگر پس از مدتی این «ما» و منافعش اهمیت کمتری را نسبت به مصلحت شخصی همسرتان داشتند، باید هوشیار باشید.

او با شما مخالفتی نمی‌کند

اختلاف نظر و بحث، ممکن است ناخوشایند باشد اما شما با کسی که اهمیتی برایتان ندارد بحثی نمی‌کنید. پس اگر او با شما درباره هیچ مشکلی بحث نمی‌کند، شاید نشانه‌ای در آن برایتان وجود داشته باشد.

همسرم دوستم نداره چیکار کنم؟

تا این‌جا نشانه‌های امکان شکست رابطه عاطفی را بررسی کردیم. اما هنوز به جواب سوال چرا همسرم دوستم نداره نرسیده‌ایم.

دلایل مختلفی برای این بن‌بست وجود دارد که برای هر فرد و رابطه‌ای متفاوت هستند. به‌همین علت برای رسیدن به جواب شوهرم دوستم نداره چکارکنم باید به یک روانشناس مراجعه کنید و از نظرهای کارشناسانه او کمک بگیرید. ما تنها می‌توانیم راهکارهای زیر را برای نجات شما از این وضعیت ناخوشایند عاطفی ارائه کنیم.

رفتارها و کارهای خود را بررسی کنید

افراد بی‌دلیل رفتارهای خود را با دیگران تغییر نمی‌دهند؛ یا یک بازخورد منفی از اعمال شما دریافت کرده‌اند یا در درون خودشان اتفاق‌های متفاوتی رخ داده است. بنابراین اگر از خودتان می‌پرسید چرا همسرم دوستم نداره، بررسی کارهای خودتان می‌تواند به رفع آن کمک کند.

اگر اشتباهی انجام داده‌اید، در پی جبران آن باشید. این کار کمک می‌کند تا اعتماد از دست رفته به رابطه شما برگردد و امیدی برای نجات آن پیدا کنید.

همسرم دوستم نداره

عشق خود را به روش های مختلف به او نشان دهید

بیشتر افراد عشق را می‌شناسند و برای آن ارزش قائل هستند. برای نجات یک رابطه لازم نیست به واکاوی رفتارهای همسر خود بپردازید و به‌دنبال تغییر چیزهایی باشید که به او ارتباط دارد، از خودتان شروع کنید. به او عشق خود را در قالب کلمات زیبا، لمس کردن، زمان گذاشتن، هدیه دادن و خدمت رساندن نشان دهید.

به روش‌های زیر اجازه دهید همسرتان بداند تا چه اندازه او را دوست دارید.

او را لمس کنید

در خلوت خود او را نوازش کنید و در آغوش بگیرید. در مکان‌های عمومی‌تر نیز گرفتن دست او را فراموش نکنید.

برای او یادداشت بگذارید

کلمات عمیق‌ترین تاثیر را بر قلب افراد می‌گذارند. پس از همسرتان تعریف کنید و برای او بنویسید که چقدر از داشتن او خوشبخت هستید.

برای او زمان کافی بگذارید

در روز زمان‌هایی را برای صحبت با یکدیگر و معاشرت با او درباره علاقه‌اش کنار بگذارید.

به او هدیه دهید

هیچ چیزی به ‌اندازه هدایای ناگهانی افراد را خوشحال نمی‌کند. پس منتظر یک مناسبت نباشید و به او بی‌مقدمه هدیه دهید.

کارهای او را راحت کنید

کارهای کوچکی را که می‌توانند خستگی همسرتان را برای او برطرف کنند، انجام دهید. مانند زدن بنزین تا سفارش غذا بعد از یک روز شلوغ کاری.

همچنین بخوانید: عشق یک طرفه چیست و چطور می‌توانیم با آن کنار بیاییم

کارهای دوران پیش از ازدواجتان را تکرار کنید

قبل از ازدواج همه چیز رابطه رنگ و بوی دیگری دارد. یکی از دلایلی که مداوم از خودتان می‌پرسید چرا همسرم دوستم نداره، مقایسه رابطه در حال حاضرتان با گذشته و دوران پیش از ازدواج است.

به‌جای آن‌که حسرت روزهای گذشته‌تان را بخورید، آن‌ها را دوباره خلق کنید. مانند همان دوران با او وقت بگذارید و به‌دنبال جلب توجه و عشق او باشید. اجازه ندهید عشق شما تبدیل به یک عادت شود. در این راه می‌توانید با انجام دوباره کارهای خاطره‌انگیز، شور گذشته را به رابطه‌تان بازگردانید.

خودتان را نبازید

ترمیم رابطه‌ای که به شکست نزدیک شده است، کار ساده‌ای نیست. پس انتظار نداشته باشید همه چیز به‌سرعت درست شود و دوباره به دوران خوب عاشقی برگردید. در این راه امکان شکست خوردن شما وجود دارد. بنابراین حتی اگر موفق نبودید، خودتان را نبازید و دست از تلاش بر ندارید.

دلیل این شکست، باور نداشتن همسرتان به این تغییرات است که جلوی همراهی او را می‌گیرد. پس صادق باشید، ناامید نشوید و اجازه دهید که او شما و مسیری را که در آن قرار گرفته‌اید، باور کند.

همسرم دوستم نداره

سعی نکنید همسر خود را تغییر دهید

باید آدم‌ها را همان‌طور که هستند بپذیرید. تغییر دادن از آن‌ها کسی را می‌سازد که نه شما می‌شناسید و نه خود او. اگر از خودتان می‌پرسید چرا همسرم دوستم نداره شاید یکی از علت‌های آن تلاش شما برای تغییر او باشد.

برای نجات رابطه‌تان دست از آزار دادن و انتقاد مداوم او بردارید و همسرتان را همان‌طور که هست دوست بدارید و آن را به او نیز نشان دهید.

تسلیم نشوید

در نهایت تسلیم نشوید و اجازه ندهید احساس تمام شدن عشق همسرتان، شما را از پا دربیاورد. زندگی زناشویی مراحل مختلفی دارد. پس اگر در یکی از آن‌ها شکست خوردید، به ‌معنای باختن کامل نیست.

تلاش خود را کنید و تا انتهای قصه برای دیدن نتیجه نهایی صبور باشید.

سخن نهایی

عشق و دوست داستن از مقدس‌ترین احساساتی هستند که برای بشر اهمیت دارند. این احساسات می‌توانند انگیزه و محرک افراد برای پیشرفت در تک‌تک مراحل زندگی افراد باشند. به‌همین دلیل آن‌ها همواره به‌دنبال عشق می‌گردند و نگران از دست دادن آن هستند.

دوست داشتن میان افراد مختلفی وجود دارد. اما حسی که میان یک زوج است، از اصلی‌ترین احساساتی است که بنیان‌های یک جامعه را می‌سازد. اما چه اتفاقی بر سر این عشق می‌آید که یک نفر بعد از ازدواج خود باید بپرسد چرا همسرم دوستم نداره؟

دوست داشتن وابسته به قلب آدم است و کارکرد آن مانند مغز مشخص نیست. بنابراین نمی‌توان دقیق و با فرمول‌های خاصی و بدون بررسی و مشاوره حرفه‌ای به جواب این سوال رسید اما می‌توانیم از شکست رابطه خود جلوگیری کنیم.

برای این‌که رابطه‌تان را از شکست عاطفی نجات دهید و اجازه ندهید به بن‌بست برسد، باید در ابتدا نشانه‌های سرد شدن رابطه را از طرف همسرتان بشناسید.

اولین چیزی که باید بدانید این است که گاهی چیزها آن‌طوری نیستند که در ذهن شما می‌گذرد. پس یاد بگیرید درباره مسائل خود با همسرتان صحبت کرده و آن‌ها را برطرف کنید.

آیا شما هم فکر می‌کنید همسرتان دوستتتان ندارد؟ با ما به اشتراک بگذارید. ما در گروه مشاوره نیک همراه با مشاوره های حضوری، آنلاین و تلفنی به شما کمک می‌کنیم تا با چالش‌های زندگی زناشویی خود به طرز صحیح برخورد کنید.

021-28424894

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرپرست نویسندگان
دکتر مریم عبداللهی- مشاوره خانواده و کودک

مریم عبدالهی

ارشد روانشناسی عمومی
مشاوره ازدواج، مشاوره فردی

رزرو یک جلسه مشاوره