مشاوره تلفنی خانواده و ازدواج

مشاوره تلفنی

شما می توانید از هر جای ایران با متخصصان مرکز مشاوره نیک همراه تماس گرفته و مشکلات خود را بدون هیچ گونه محدودیتی با آنها در میان بگذارید.

مشاوره تلفنی خانواده و ازدواج

مشاوره تلفنی چیست؟

مشاوره با تلفن یکی از زمینه های روانشناسی است که در دو دهه گذشته رشد چشمگیری داشته است. مشاوره تلفنی به هر نوع خدمات روانشناختی که با تلفن انجام می شود اشاره می کند و براساس مطالعات به عنوان یک روانشناسی موثر عمل کرده است.

این نوع مشاوره بصورت فردی، گروهی و یا بین زوجین انجام می شود. مهم نیست که مشکل چیست؛ اضطراب، اختلاف با همسر، استرس، اعتیاد یا … مشاوره تلفنی فرصتی عالی برای بهبود روحیه فرد فراهم می آور

مزایای مشاوره تلفنی

با توجه به ماشینی شدن زندگی های امروزی، مشاوره آنلاین به یکی از محبوب ترین روش های مشاوره و درمان تبدیل شده است.

مراحل مشاوره تلفنی

مشاوره تلفنی شامل جلساتی است که به طور کامل از طریق تلفن انجام می شود و یا ممکن است با مداخلات چهره به چهره ترکیب شود.

اعتماد اولین تعامل بین فرد و مشاور در طول مشاوره تلفنی است. لازم است که تماس گیرنده اطمینان داشته باشد که تمام توجه مشاور به صحبت های اوست و اینکه تماس تلفنی ضبط نمی شود و یا فرد دیگری مکالمه آنها را گوش نمی دهد.  به خاطر از دست دادن نشانه‌ های بصری، مشاور باید با زبان قابل‌ فهم فرد را تشویق به توصیف جزئیات مسئله کند. مشاور باید درک کاملی از فرد داشته باشد، کلام او را قطع نکند و باید فرصت کافی برای ارائه اطلاعات به او بدهد.

یک چالش مهم که درمانگر با این سبک مشاوره مواجه است، ایجاد اعتماد و رابطه سریع است. نوع رابطه ممکن است بر رفتار و نگرش فرد نسبت به درمان تاثیر بگذارد. در مشاوره حضوری ظاهر فیزیکی اولین تاثیر را بر درمان دارد، در حال که در مشاوره با تلفن صدای مشاور موثر استصدا معمولا اولین تعامل بین مشتری و مشاور در طول مشاوره تلفنی است. مشاور صدایی آرام همراه با آهنگی یکنواخت دارد که همدلی و درک متقابل را نشان می دهد.

در جلسه اول باید اطلاعات جمعیتی خاص درباره فرد، تاریخ و زمان تماس، نام، اطلاعات تماس، سوالات خاص و نگرانی‌ های تماس گیرنده و پاسخ‌ های ارایه‌شده توسط درمانگر، ثبت شود.

ارزیابی اطلاعات

پس از جمع‌ آوری اطلاعات کلی از فرد، مشاور باید سطح آگاهی و نگرانی فرد را ارزیابی کند. هدف اولیه در جمع‌ آوری چنین اطلاعاتی تعیین مطلوبیت فرد برای مشاوره تلفنی است. زیرا برخی از افراد ممکن است گزینه خوبی برای مشاوره تلفن نباشند و مشاوره آنها حتما باید حضوری باشد.

در موارد زیر ممکن است فرد برای مشاوره با تلفن مناسب نباشد:

انتقال اطلاعات

یکی دیگر از مواردی که بسیار مهم است تعیین زمان و مکان مناسب برای مشاوره است. مشاور باید در یک مکان خصوصی و در زمانی که هیچگونه تداخل فکری نداشته باشد را برای مشاوره تعیین کند. برخلاف مشاوره حضوری، مشاور هیچ کنترلی بر محیط درمانی که تماس گیرنده در آن قرار دارد، ندارد. بنابراین باید زمان بندی مناسبی برای فرد صورت بگیرد و به او توصیه کرد که در یک مکان راحت باشد.

همچنین مهم است که مشاور از دادن اطلاعات محرمانه به شخص دیگری اجتناب کند، بنابراین باید از ارسال پیام به شماره های ناشناس خودداری کرد.

پس از ارزیابی اطلاعات و نتیجه گیری، مشاور باید اطلعات را خلاصه کند و پی گیری های لازم را انجام دهد. پس از اتمام جلسه اول جلسه بعدی را با نظرخواهی از فرد تعیین کرد.

توصیه هایی برای مشاوران عزیز در جلسات مشاوره:

مرکز مشاوره نیک همراه در موضوعات زیر به شما کمک می کند

مشاوره خانواده تلفنی
مشاوره ازدواج تلفنی
مشاوره کودک تلفنی
مشاوره تحصیلی تلفنی

جلسات مشاوره تلفنی ازدواج به مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره ازدواج، مشاوره طلاق، حل اختلافات زوجین، حل اختلاف با خانواده ها، زوج درمانی و بهبود روابط زن و شوهر اختصاص دارد.

در حالی که مشاوره تلفنی خانواده به مشکلات تربیت فرزندان، مشاوره بارداری، اختلال رفتاری در فرزندان و بهبود روابط اعضای خانواده رسیدگی می کند.

هزینه مشاوره تلفنی

هزینه مشاوره های حضوری به نسبت زیاد است و خیلی از افراد با توجه به قیمت ها از انجام آن منصرف می شوند. اما مشاوره تلفن هزینه بسیار مناسبی دارد. هزینه مشاوره حضوری معمولا بصورت ساعتی است، در حال که مشاوره تلفنی را می تواند براساس دقیقه محاسبه کرد و هزینه کمتری پرداخت کرد. به علاوه اینکه پرداخت آن بسیار راحت می باشد.

یک جلسه مشاوره به همراه پیش پرداخت آنلاین