برای حفظ رابطه عاشقانه چه کنیم: 18 راهکار ساده

چه سی سال است ازدواج کرده‌اید چه سه ماه از قرار گذاشتنتان می‌گذرد، هیچ‌وقت رمانتیک بودن با شریکتان را فراموش نکنید. برای حفظ رابطه عاشقانه، کاری کنید مردتان احساس خاص بودن کند و حرکاتتان باید ساده ولی پر‌مفهوم باشند.

به او نشان دهید برایش ارزش قائل هستید. همیشه به یاد داشته باشید که رابطه خود را مثل روز‌های اول آشناییتان جذاب نگه دارید. در ادامه 18 تا از بهترین روش‌های رمانتیک بودن با همسرتان را معرفی می‌کنیم پس تا انتها با ما بمانید.

1. او را به یک شام عاشقانه دعوت کنید

برای حفظ رابطه عاشقانه به جای این‌که منتظر بمانید همسرتان شما را دعوت کند، شما او را مهمان کنید. یک میز دو‌نفره در رستوران مورد علاقه‌اش یا مکان تازه ‌تاسیسی که ممکن است آن را دوست داشته باشد، رزرو کنید. از او بخواهید مانند روز‌های اول آشنایی، هر‌کدامتان جداگانه به محل قرار بروید.

2. او را ماساژ دهید

همه‌ مرد‌ها عاشق یک ماساژ درست و حسابی هستند. ولی بیشتر آنها از بیان چیز‌هایی که دوست دارند، خجالت می‌کشند و نمی‌توانند به شما بفهمانند واقعا چه می‌خواهند.

تنش‌ها می‌توانند رابطه عاشقانه شما و همسرتان را تحت تاثیر قرار دهند. اگر احساس می‌کنید روز سخت و خسته‌کننده‌ای را می‌گذراند، به آرامی شانه‌ها، گردن و پشتش را ماساژ دهید.

3. غذای مورد علاقه‌اش را بپزید

هیچ چیز مثل یک غذای خوشمزه افراد را دور هم جمع نمی‌کند. وقتی را به پختن غذای مورد‌ علاقه‌ همسرتان اختصاص دهید. یک میز بی‌نقص بچینید و با سرو نوشیدنی محبوبش خوشحالی او را دو‌چندان کنید.

4. بلیط کنسرت خواننده مورد علاقه‌اش را بخرید

سایت‌های فروش بلیط را مرتب بررسی کنید. پیش از آن‌که همسرتان بفهمد خواننده‌ مورد علاقه‌اش به شهر آمده است، با یک بلیط کنسرت سورپرایزش کنید.

مطمئن باشید او از تلاشی که کرده‌‌اید، قدردانی می‌کند. تجربه شگفت‌انگیز او در کنسرت، تلاش و علاقه‌ شما را در ذهنش تداعی خواهد کرد. یکی از بهترین راه‌ها برای حفظ رابطه عاشقانه با شوهر‌تان قرار دادن او در موقعیت‌های مورد علاقه‌اش است.

5. بگذارید یک شب را با دوستانش سپری کند

به همسرتان بفهمانید تا چه اندازه به علایقش احترام می‌گذارید. اجازه دهید شبی را با دوستانش بگذراند اما نیازی نیست حسادت کنید و هر دو دقیقه از او خبر بگیرید. نشان دهید چقدر به او اعتماد دارید و مطمئن هستید در نبود شما مسئولانه رفتار خواهد کرد.

6. از او تعریف کنید

مردان نیز مانند زنان دوست دارند احساس خاص بودن کنند. هر چند وقت یک‌بار به او بگویید چقدر جذاب، باهوش و خوش‌تیپ است. گفتن چنین حرف‌های ساده‌ای رابطه عاشقانه با شوهر‌تان را جذاب‌تر از پیش می‌کند. همسرتان می‌فهمد واقعا به او اهمیت می‌دهید و تلاش خود را برای حفظ رابطه عاشقانه‌تان نشان می‌دهید.

7. از حالش با‌خبر شوید

وقتی برای مدتی از یکدیگر دور می‌شوید، اجازه ندهید همسرتان فکر کند به او بی اعتنا هستید. زیاده‌روی نکنید؛ با یک پیامک یا تماس کوتاه یا حتی ایمیل از حالش با‌خبر شوید. از او بپرسید روزش را چگونه می‌گذراند و بگویید که به یادش هستید.

8. به حرف‌هایش گوش دهید

بیشتر مردها دنیایی از حرف‌های نگفته دارند. گاهی به جای این‌که بی‌درنگ دنبال راه‌حل برای مشکلات همسرتان بگردید یا موقعیت او را با خودتان مقایسه کنید، چند ساعتی را به سکوت و گوش دادن به صحبت‌هایش اختصاص دهید. حتی اگر حس کردید راه‌حل مناسبی برای مشکلش پیدا کردید حرف او را قطع نکنید.

9. وقتی با همسرتان هستید، گوشی همراهتان را خاموش کنید

حفظ رابطه عاشقانه پیش از هر چیز نیازمند توجه کامل است. وقتی برای پیاده روی، تماشای فیلم یا یک قرار عاشقانه بیرون می‌روید، مطمئن شوید گوشی همراهتان خاموش است.

هیچ چیز آزار‌دهنده‌تر از این نیست که وقتی با کسی صحبت می‌کنید، او مدام توجه‌اش به گوشی همراهش باشد. با چند ساعت دوری از شبکه‌های اجتماعی هیچ اتفاقی نمیافتد. حواستان را کاملا به کار و همسرتان معطوف کنید.

10. یک سفر کوتاه را برنامه‌ریزی کنید

یک سفر جاده‌ای کوتاه، به‌تنهایی می‌تواند استرس یک هفته سخت و پر‌تنش را از بین ببرد. چند وسیله‌ ضروری را بردارید و سوار ماشینتان شوید. گردشی ساده ولی سر‌گرم کننده را برنامه‌ریزی کنید. می‌توانید برای آفتاب گرفتن به ساحل بروید یا برای پیاده‌روی و کمپ زدن جنگل را انتخاب کنید.

11. برای همسرتان هدیه‌‌های کوچک بخرید

نیازی نیست هدایای بزرگ، شیک و گران‌قیمت به همسرتان بدهید تا به او بفهمانید چقدر برایش ارزش قائل هستید. این تلاش شما است که اهمیت دارد. یک هدیه کوچک آن‌هم زمانی که اصلا انتظارش را ندارد، او را بسیار شگفت‌زده می‌کند.

به‌عنوان مثال، سعی کنید وسیله‌ای را که او مدت زیادی در جستجویش بوده است، بیابید و خریداری کنید. یک تی‌شرت با نشان گروه مورد علاقه‌اش که روی آن چاپ شده است، سفارش دهید.

وقتی جوهر روان‌نویس قدیمی‌اش تمام شد، یک روان‌نویس جدید و زیبا برایش تهیه کنید. زمان حفظ رابطه عاشقانه، توجه به جزئیات اهمیت ویژه‌ای دارد. پس خلاق باشید.

12. برای حفظ رابطه عاشقانه خود یادداشت‌های عاشقانه را فراموش نکنید

یک یادداشت کوچک عاشقانه در زمان و جای مناسب، به‌راحتی یک مرد را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. چند دقیقه وقت بگذارید و عاشقانه‌ترین جمله‌ها را با خودتان مرور کنید.

سپس بهترین آن‌ها را انتخاب کنید و روی یک تکه کوچک کاغذ بنویسید. پیش از آن‌که خانه را ترک کنید کاغذ را جایی که مطمئن هستید آن را می‌بیند، قرار دهید. به این صورت نشان می‌دهید حتی وقتی با او فاصله دارید، باز هم به یادش هستید.

13. روی علایق مشترکتان کار کنید

اگر واقعا عاشق مردی هستید، برای حفظ رابطه عاشقانه‌تان باید نقاط اشتراک بیشتری با او داشته باشید. سعی کنید فهرستی از فعالیت‌های مورد‌علاقه همسرتان بسازید. تلاش کنید به بعضی از آن‌ها علاقه‌مند شوید.

وجود چیزهایی که هر‌دوی شما به آن‌ها اهمیت می‌دهید، شما را بیش از پیش به همدیگر نزدیک می‌کند. به جای مجبور کردن شوهرتان به انجام کار‌هایی که فقط خودتان به آن‌ها علاقه دارید، روی اشتراکاتتان تمرکز کنید.

14. بیشتر او را لمس کنید

اگر می‌خواهید به همسرتان نشان دهید چقدر دوستش دارید، وقتی با هم تنها هستید به آرامی بازو یا پشتش را لمس کنید. هر از گاهی دستش را فشار دهید.

نیازی نیست زیاده‌روی کنید، چون با همین لمس‌های کوتاه هم می‌توانید علاقه‌تان را به او ثابت کنید. بگذارید همسرتان بداند تا چه حد از رابطه عاشقانه‌ای که با او دارید، راضی هستید.

15. یک فیلم رمانتیک ببینید

آخر هفته‌تان را به دیدن یک فیلم رومانتیک دو نفره اختصاص دهید. کمی خوراکی آماده کرده و نور اتاق را تنظیم کنید. فیلمی را انتخاب کنید که شما را یاد داستان عاشقی خودتان می‌اندازد. می‌توانید اولین فیلمی را که با‌هم دیدید، دوباره تماشا کنید.

16. برایش قهوه آماده کنید

اگر همسرتان یکی از عاشقان قهوه است، می‌توانید صبح زود و پیش از رفتن او به محل کارش یا وقتی از سر‌کار بر‌می‌گردد، یک فنجان قهوه برای او آماده کنید. عطر قهوه روز او را می‌سازد.

17. لباس مورد علاقه‌اش را بپوشید

در یک رابطه عاشقانه با شوهرتان، پوشیدن لباس‌هایی که دوست دارد شاید امری پیش پا افتاده به نظر برسد ولی او را بسیار خوشحال می‌کند. به خاطر بسپارید در کدام لباس‌ها از شما تعریف کرده بود، سپس با پوشیدن دوباره‌ آن‌ها در کنار یک آرایش ملایم، همسرتان را سورپرایز کنید.

18. در مورد آینده با او صحبت کنید

برای حفظ رابطه عاشقانه خود، در مورد برنامه‌های آینده‌تان با یکدیگر صحبت کنید. به او بگویید چقدر دوست دارید تمام روز‌های خود را در کنارش سپری کنید و چقدر از با او بودن و داشتن چنین رابطه عاشقانه‌ای خوشحال هستید.

سخن نهایی

رومانتیک بودن یکی از نکات کلیدی پایدار نگه داشتن روابط بین همسران است. مهم نیست چند سال از ازدواجتان می‌گذرد و چه مدت در رابطه هستید، نشان دادن عشق خود به همسر و شریک زندگیتان هرگز از مد نمیافتد.

حفظ رابطه عاشقانه با شوهرتان را اولویت اولتان قرار دهید و از انجام دادن کار‌های جدید نترسید. همچنین می‌توانید از تمرین‌های بهبود رابطه عاطفی استفاده کنید. با این‌حال اگر تلاش‌های شما نتیجه نمی‌دهد، بهتر است از یک مشاوره زوج استفاده کنید که با نگاه تخصصی خود رابطه شما را بررسی می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرپرست نویسندگان
دکتر مریم عبداللهی- مشاوره خانواده و کودک

مریم عبدالهی

ارشد روانشناسی عمومی
مشاوره ازدواج، مشاوره فردی

رزرو یک جلسه مشاوره