قوانین روابط عاشقانه که زوجین باید پیروی کنند

قوانین روابط عاشقانه

ورود به یک رابطه آسان است اما ماندن در آن دشوار. جذابیت و عشق ممکن است برای شما فوراً اتفاق بیفتد، اما مسئولیت، درک، اعتماد و توانایی پذیرش فقط به محض بالغ شدن رابطه حاصل می شود. البته همه روابط به مرحله بلوغ نمی رسند. اما اگر می خواهید رابطه و ازدواج شما به بلوغ برسد و جاودانه باشد، باید برخی قوانین را رعایت کنید. این قوانین لازم نیست که بر روی کاغذ نوشته شوند و بر روی دیوار آویزان شوند، اما صمیمانه دنبال شوند. در این پست قوانین روابط عاشقانه که زوجین باید پیروی کنند توضیح داده شده است.

قوانین روابط عاشقانه که زوجین باید پیروی کنند

این که تازه وارد یک رابطه شده اید یا مدتی از رابطه تان گذشته است، اهمیت زیادی ندارد. این قوانین به شما کمک می کند تا آن را به سطح بعدی برسانید. قوانین زیر را دنبال کنید و جادوی آن را ببینید.

1- عشق بدون قید و شرط:

عشق نمی تواند شرایطی داشته باشد. وقتی “فقط آن وقت” به روابط شما وارد می شود، کاملاً مادی می شود. اگر شریک زندگی تان بیشتر از شما درآمد داشته باشد، نمی توانید شرایطی داشته باشید، اگر او هر ماه به شما هدیه می بخشد، اگر همیشه زیبا به نظر می رسد. شریک زندگی خود را دوست داشته باشید همانطور که والدین شما را دوست دارند – بی قید و شرط.

2- رابطه شما اولویت شماست:

روابط خود را به مهمترین اولویت تبدیل کنید. زمان و تلاش خود را در رابطه سرمایه گذاری کرده و مدام در تلاش برای بهتر کردن آن باشید.

3. ارتباط خود را همیشه باز نگه دارید:

بدون ارتباطات، روابط از هم جدا خواهند شد. بگذارید ارتباط شما باز و صادقانه باشد. مهم نیست که چقدر شلوغ یا خسته هستید، اجازه ندهید اینها ارتباط شما را مسدود کند.

4. هر چقدر ممکن است همدیگر را بغل کنید:

آن را در کارهای روزمره خود بگنجانید و آغوش خود را طولانی تر کنید. بغل کردن باعث افزایش سطح اکسی توسین (هورمون عشق) و کاهش کورتیزول (هورمون استرس) می شود.

5. رابطه جنسی سخاوتمندانه داشته باشید:

رابطه جنسی را انجام ندهید، بگذارید از آن لذت ببرید و برای آن وقت بگذارید. رابطه زمانی هیجان انگیز می شود که صمیمیت بین شما رشد کند. اجازه ندهید هیچ بهانه‌ای با رابطه جنسی پیش بیاید.

6. زمان با کیفیت را با هم سپری کنید:

لزوماً نیازی به یک برنامه ریزی شب عاشقانه نیست. ممکن است یک شام عاشقانه در خانه داشته باشید، فقط در باغ یا بالکن بنشینید و خاطرات خود را به عقب برگردانید یا برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود را با هم تماشا کنید. ایده این است که از برنامه های شلوغ خود رها شده تا بهم نزدیک شوید و یک رابطه موفق داشته باشید.

قوانین روابط عاشقانه

7. برای ایجاد اعتماد، صادق و راستگو باشید:

با صداقت، اعتماد گسترش می یابد. دروغ مصلحتی گاهی برای نگه داشتن شریک زندگی شما مجاز است اما خیانت جایی در رابطه ندارد.

8. نقد کنید اما صدمه نزنید:

اگر می خواهید از شریک زندگی خود انتقاد کنید تا او را بهتر کند، پس انتقاد سازنده و مثبت باشد. به شریک زندگی خود کمک کنید تا نیت انتقاد شما را درک کند.

9. استدلال سالم داشته باشید:

استدلال ها تا زمانی که ثابت و آسیب زننده نباشند، می توانند سالم باشند. این کار را به یک عادت گوش دادن فعالانه و کمتر بحث کردن تبدیل کنید. این نشان دهنده احترام شما به یکدیگر است.

10. در کنار یکدیگر باشید:

امیدواریم که لحظات دشواری را لمس نکنید، اما در این مواقع است که باید در کنار شریک زندگی خود بایستید و عشق بی وقفه خود را به یکدیگر ثابت کنید. این زمانی است که رابطه شما تقویت می شود.

11. از چیزهای خوب شریک زندگی خود قدردانی کنید:

مهم نیست که کار ساده و معمولی باشد، از شریک زندگی خود قدردانی کرده و از او تشکر کنید. این نشان می دهد که شما برای او احترام قائل هستید، که هر دو برای یک رابطه طولانی مدت مهم هستند.

12. فضای شخصی داشته باشید:

نزدیکی به معنای چسبیدن به شریک زندگی نیست. فضای شخصی به او اختصاص دهید، او را برای مدتی در روز تنها بگذارید و بگذارید به طرز دلخواه خود سر کند. به همین ترتیب، اطمینان حاصل کنید که سهم خود را از من (وقت) برای دنبال کردن شغل، سرگرمی یا آرامش کسب می کنید.

13. روزهای ویژه را جشن بگیرید:

روزهای مهم در رابطه خود را فراموش نکنید – روزی که برای اولین بار با یکدیگر ملاقات کردید، اولین روز خود را، روزی که شریک زندگی تان به شما پیشنهاد کرده است و البته روزهای تولد و سالگرد عروسی خود را. با هم بودن خود جشن بگیرید و خاطراتی دلپذیر ایجاد کنید.

14. با شریک زندگی خود درک کرده و همدلی کنید:

اگر شریک زندگی شما روحیه بدی دارد و فریاد می زند، خود را کنترل کنید و همان لحظه پاسخ ندهید. او ممکن است روز سختی را در محل کار داشته یا احساس استرس کند. او را درک کرده، با او همدلی کنید و وقتی زمان مناسب است، کشف خواهد کرد که چه چیزی او را آزار می دهد.

15. ببخشید و فراموش کنید:

اشتباهات اتفاق می افتد اگر شریک زندگی تان صدمه دیده است، او را ببخشید و فراموشش کنید. این امر او را ترغیب می کند که هنگامی که شما اشتباه کردید، شما را ببخشد.

16. به سرگرمی / فعالیت های شریک زندگی خود علاقه نشان دهید:

آیا شریک زندگی شما ورزشی را دنبال می کند که به نظر شما کسل کننده است؟ لازم نیست که به او بگویید! درعوض، سعی کنید ورزش را درک کنید، از شریک زندگی خود در مورد آن بپرسید. به علایق شریک زندگی خود علاقه نشان دهید. با اینکار از او قدردانی خواهید کرد.

17. از او بپرسید:

انتظار نداشته باشید که شریک زندگی تان تمام نیازها و خواسته های شما را درک کند. تله پاتی همیشه کار نخواهد کرد. اگر به چیزی احتیاج دارید، فقط آن را بخواهید.

18. نواقص را بپذیرید:

هیچکس بی عیب نیست! شریک زندگی خود را با تمام کمالات و نواقص آنها بپذیرید. روابط مربوط به این است که شریک زندگی مناسب باشید، و نه شریک کامل زیرا وجود کامل وجود ندارد.

19. وعده های خود را فراموش نکنید:

این باعث می شود شما قابل اعتماد بوده و اعتبار خود را افزایش دهید.

20. بهترین کار را به بهترین وجه انجام دهید:

همه ما در برابر انتقاد و ترس آسیب پذیر هستیم – ترس از انجام کاری اشتباه و انتقاد از آن. فارغ از واکنش شریک زندگی خود بهترین نتیجه را به روابط خود بدهید. این تنها کاری است که می توانید انجام دهید. نحوه واکنش شریک زندگی شما به آن، در کنترل شما نیست.

قوانین فقط در مورد انجام درست کار نیستند؛ آنها همچنین در مورد انجام کارهای خاص نیستند.

کارهایی که نباید در یک رابطه انجام دهید:

  • درباره روابط و گذشته های خود بحث کنید.
  • عصبانی به رختخواب رفتن.
  • سعی کنید شریک کاملی باشید.
  • سعی کنید فرد را اصلاح یا تغییر دهید.
  • درمورد مشکلات خود با دوستان یا خانواده صحبت کنید.

این ممکن است کلیشه ای به نظر برسد، اما روابط به تلاش، زمان و عشق نیاز دارند. به عبارت ساده تر، هر چه بیشتر رابطه خود را پرورش دهید، شکوفا تر می شوید.

صداقت و نظم و انضباط، روابط شما را به پیش می برد. قوانین را با اخلاص دنبال کنید، و از شریک زندگی خود بخواهید که همین کار را انجام دهد. اگر هردو در رابطه با برقراری رابطه به همان اندازه جدی هستید، هیچ چیز نمی تواند شما را از رسیدن به هدف خود باز دارد.

آیا قوانین دیگری برای اضافه کردن به لیست قوانین روابط عاشقانه وجود دارد؟ آنها را با ما در میان بگذارید. گروه مشاوره ازدواج نیک همراه با مشاوره های آنلاین، حضوری و تلفنی نقش مهمی در بهبود روابط زوجین دارد.

021-28424894

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرپرست نویسندگان
دکتر مریم عبداللهی- مشاوره خانواده و کودک

مریم عبدالهی

ارشد روانشناسی عمومی
مشاوره ازدواج، مشاوره فردی

رزرو یک جلسه مشاوره