مشاوره طلاق

یکی از مسائلی که امروزه بسیاری از خانواده ها با آن روبرو هستند مسئله طلاق می باشد روزانه خانواده های زیادی با پیامدهای فردی و اجتماعی این موضوع درگیر هستند و سعی می کنند با شرایط جدید سازگاری کنند . مشاوره طلاق شاخه ای از علم و هنر مشاوره است که در این شرایط به کمک فرد می آید طلاق مسئله ای است که حتی در مشاوره های پیش از ازدواج در مورد آن صحبت می کنند . متاسفانه این پدیده در حال رشد موضوع اصلی زندگی زناشویی شده است .

مشاوره طلاق در مرکز مشاوره نیک همراه

مشاوره‌ طلاق چیست؟

مشاوره‌ طلاق که به عنوان طلاق درمانی نیز شناخته شده و یک مفهوم نسبتا جدید در طبقه بندی سلامت روان است. مشاوره طلاق نوعی فرایند درمانی برای کسانی است که درد و احساس حقارت ناشی از طلاق را تجربه کرده اند یا در حال تجربه هستند .

متخصص دید روشنی را درباره مشکلات پس از طلاق به افراد می دهد. اینکه چه تاثیری بر روی احساس و زندگی اش دارد . زندگی اش را دگرگون می کند موقعیت اجتماعی اش و تاثیرش روی فرزندانش و دیگر موارد اجتماعی فرد چیست را روانشناس برای فرد توضیح میدهد .

زمان مناسب برای مشاوره طلاق

چه زمانی اقدام به مشاوره برای طلاق بکنیم ؟

مشاوره طلاق به فرد کمک میکند که بداند در چه شرایط و احساسی و توانایی فردی قرار دارد و از عمر ازدواجتان هر چقدر هم که گذشته باشد به شما کمک می کند البته خیلی از زوجین نمی دانند که در چه زمانی از مشاوره طلاق کمک بگیرند.

برخی از مزیت های مشاوره‌ طلاق

پیشنهادهایی برای انتخاب مشاور مناسب

گروه مشاوره خانواده نیک همراه با بهترین مشاوره طلاق شما را در اخذ بهترین تصمیم یاری می کند.

دکتر مریم عبدللهی

مریم عبدالهی

ارشد روانشناسی عمومی
مشاوره ازدواج، مشاوره فردی

دکتر سپیده شعبان پور

سپیده شعبان پور

ارشد روانشناسی عمومی
مشاوره خانواده، زوج درمانی

دکتر سندس کاشانی خطیب

دکتر سندس کاشانی خطیب

دکترای روانشناسی عمومی
مشاوره کودک و نوجوان

دکتر افسانه لطفی عظیمی

دکترای روانشناسی تربیتی
مشاوره فردی، کودک و نوجوان

مشاوره‌ طلاق برای کودکان

بحرانی که در حین تمام فرآیندهای قانونی طلاق و پس از آن به وجود می آید، شدیدتر از آن چیزی است که اکثر مردم فکر می کنند به تنهایی از عهده  آن برمی آیند. مشاوره یک عامل بسیار کمک-‌کننده به مردم قبل و بعد از طلاق و برای زوج های دارای فرزند است. زمانی که کودکان در مسئله درگیر هستند، تاثیر طلاق روی سلامت روانی و احساسی کودک بسیار منفی است. این یک دلیل برای این موضوع است که متخصصان توصیه می کنند مشاوره برای کودکان درگیر در موردهای طلاق بسیار مهم است. کودکانی که در جلسات مشاوره پس از طلاق والدینشان شرکت می‌ کنند، مشکلات رفتاری کمتری نظیر ترک تحصیل، سوء مصرف مواد و انجام رفتارهای پرخطر جنسی را نشان می دهند. احساسات کودکان پس از طلاق باید با مراقبت مدیریت شوند. این کار با کمک مشاوره به بهترین حالت خود انجام می شود.

 

یک جلسه مشاوره به همراه پیش پرداخت آنلاین