مشاوره ازدواج

با مشاوره پیش از ازدواج
کیفیت رابطه تان را ارتقاء دهید

جهت دریافت راهنمایی و مشاوره قبل از ازدواج همین حالا با ما تماس بگیرید.

مشاوره پیش از ازدواج نیک همراه
0
مشاوره موفق

به مشکل تان فکر کنید

مشاوره بگیرید

با اطمینان تصمیم بگیرید

از زندگی لذت ببرید

بدون شک افراد برای انتخاب شریک مناسب و شروع بهتر یک ارتباط کارآمد نیازمند مشاوره پیش از ازدواج هستند. برای داشتن یک تصمیم درست، مشاوره ازدواج شما را با تغییراتی که در آینده زندگی مشترک خواهید داشت روبرو میکند که همین امر قدرت تصمیم گیری شما را افزایش می دهد که در نتیجه افق دیده شما به مسائل پیش رو افزایش می یابد.

قدم آخر در مشاوره پیش از ازدواج رسیدن به این تصمیم است که آیا شما با شریک خود می توانید یک زندگی خوب و آرام زیر یک سقف داشته باشید یا بهتر است که در انتخاب خود بیشتر فکر کنید.
که این امر با بررسی‌های مراحل قبلی که شامل تفاوت های شخصیتی هرز و ملاک ها و معیارهای انتخاب و شناخت هر فرد از وظایف و نقش هایش در ازدواج است بدست می آید.
به یاد داشته باشید که مشاور در تمام مراحل در کنار شما خواهد بود و در نهایت این خود افراد هستند که تصمیم نهایی را خواهند گرفت.

مشاوره پیش از ازدواج

تردیدی نیست که هر یک از زوجین برای تصمیم گیری بهتر و شروع یک رابطه برابر نیازمند مشاوره پیش از ازدواج هستند.

اما چرا مشاوره در این مرحله از تصمیم گیری مهم است؟

مهمترین نکته که می توان گفت این است که مشاوره ازدواج، نگاه شما را به تغییراتی که در آینده در زندگی شما رخ خواهد داد، باز می کند و در نتیجه قدرت تصمیم گیری شما برای مسائل پیش رو بسیار بیشتر خواهد شد.

نظر مراجعین

قدم اول:
تست شخصیت شناسی مشاوره پیش از ازدواج

در اولین جلسه مشاوره پیش از ازدواج تست های شخصیتی از دو طرف گرفته می شود که با بررسی و سنجش این تست ها، به شباهت ها و تفاوت های شخصیتی که دو طرف دارند پی برده می شود و با توجه به نتیجه آن، توضیحاتی در این راستا به شما عزیزان داده می شود.

قدم دوم:
سنجش معیارها در مشاوره پیش از ازدواج

در این مرحله سنجش معیارهای ازدواج برای هر کدام از طرفین بررسی می شود (معیارهای خانوادگی، تحصیلی، شغلی، مذهبی، سیاسی و…) این معیارها در انتخاب شما بسیار تعیین کننده و سرنوشت ساز می باشند.

تفاوت هایی که در دنیای زنانه و مردانه وجود دارد و متاسفانه هیچ کدام از دختران و پسران عزیزی که تصمیم به ازدواج دارند با آنها آشنا نیستند توضیح داده می شود. همچنین نقش هایی که هر دختر و پسری بعد از ازدواج به خود می گیرند و وظایف و مسئولیت هایی که به واسطه ازدواج برای هر فرد مشخص می شود توضیح داده می شود.

مشاوره ازدواج در مرکز مشاوره نیک همراه

قدم سوم:
مدیریت بحران در مشاوره پیش از ازدواج

آموزش مهارت های زندگی، روش های کنترل و مدیریت خود، آموزش رفتار متقابل و آموزش مدیریت حل بحران در این مرحله به هرکدام از طرفین داده می شود.

گاهی در این مراحل لازم می شود که در ابتدا هر کدام از طرفین جلساتی را به تنهایی مشاوره دریافت کنند و بعد از آن جلسات به صورت دو نفره برگزار خواهد شد.

قدم چهارم:
مشاوره پیش از ازدواج

در مرحله آخر با توجه به تفاوت هایی که هر کدام از طرفین در شخصیت شان و در معیارها و ملاک های انتخابی شان وجود دارد و با توجه به شناختی که از وظایف و نقش هایشان در ازدواج بدست آورده اند، می توانند بهترین تصمیم را برای انتخاب خود بگیرند که آیا می توانند زیر یک سقف زندگی خوب و آرامی داشته باشند و یا بهتر است که در انتخاب خود بیشتر فکر کنند.

در این مرحله خود افراد تصمیم نهایی را می گیرند و مشاور تنها در کنار آنهاست و آنها را همراهی می کند.

یک جلسه مشاوره به همراه پیش پرداخت آنلاین