ترک سیگار

آیا ترک سیگار دغدغه شماست؟

اگر شما هم مانند بسیاری دیگر دغدغه ترک سیگار را دارید، اما از روش های قدیمی و سخت نتیجه نگرفته اید، اینجا جایی است که با روش کاملا جدید و بدون نیاز به تلاش و تحمل فشار روانی به شما کمک می کنیم تا سیگار را برای همیشه ترک کنید.

جهت مشاوره همین حالا تماس بگیرید:

ترک سیگار با روش TDCS

چه طور به شما کمک می کنیم؟

چالش های زیادی برای ترک سیگار وجود داره که همه از آن با خبریم. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که چندین بار اقدام به ترک سیگار کرده اید، حتما می دانید که چه فشار روانی برای شما ایجاد شده است و در نهایت تصمیم گرفتید که از شر فشار روانی خلاص بشوید و دوباره سیگار بکشین. خبر خوب اینه که متخصصین اعصاب و روان به کمک تکنولوژی پیشرفته، روشی را ابداع کرده اند که به شما کمک می کنه بدون تلاش خاص و تحمل فشار روانی و وسوسه، سیگار را ترک کنید. این روش که به TDCS شناخته می شود، بسیار موثر بوده و در کلینیک نیک همراه ارائه می شود. ما به شما کمک می کنیم تا با روش TDCS سیگار را با کمترین هزینه مالی و روانی ترک کنید.

TDCS چیست و چرا باید از آن برای ترک سیگار استفاده کنیم؟

TDCS و یا تحریک جریان مستقیم فراجمجه ای، روشی است که جریان مداوم و کم شدت الکتریکی روی جمجمه اعمال میکند. این روش یک روش کاملا غیر تهاجمی و بی خطر است و برای ترک سیگار و سایر اختالالت مانند افسردگی و اضطراب استفاده می شود. تحریک الکتریکی مغز در ناحیه ی قشری پیش پیشانی پشتی جانبی، باعث تاثیر روی ولع سیگار می شود.علاوه بر این تحریک الکتریکی این قسمت باعث کاهش استرس و اضطراب می شود و این خود در کاهش ولع به سیگار اثرگذار است.
هزینه ی زیاد و دسترسی دشوار و همچنین احتمال برگشت و عوارض جانبی داروهای ترک سیگار از معایب روش های سنتی ترک سیگار است. امروزه از روش های نوین به خصوص TDCS و ترکیب آن با رفتار درمانی استفاده می کنند. پژوهش های بسیاری در این زمینه اتفاق افتاده که تاثیرگذاری طولانی مدت این شیوه درمانی را تایید میکند.

مراحل ترک سیگار با TDCS

در این مرحله ما و شما با همدیگر، موقعیت ها و شرایطی که باعث می شوند تا شما سیگار بکشید را شناسایی و ثبت می کنیم.

در این مرحله به شما آموزش هایی در زمینه نحوه کارکرد سیستم مغز به شما ارائه میشود. همچنین تاثیرات سیگار و نیکوتین بر روی عملکرد مغز بررسی می شود.

در این مرحله در طی 10 جلسه، با استفاده از دستگاه مخصوص TDCS قسمت هایی از مغز که روی مصرف سیگار تاثیر گذار است، تحریک می شود.

در این گام، شما و مشاور، با هم روی مهارتهای حل مساله، کنترل هیجان و رفتار جراتمندانه کار خواهید کرد.

در این مرحله بعد از اینکه همه چیز خوب پیش رفت، جلسات گروهی با مراجعین برگزار می کنیم تا درباره دلایل وسوسه سیگار کشیدن و تجربه های خود گفتگو کنند و با یکدیگر به راه حل مناسبی برسیم.

یک جلسه مشاوره به همراه پیش پرداخت آنلاین