با مرد خیانتکار چگونه رفتار کنیم؟

یکی از مسائلی که ممکن است برخی از زنان در طول زندگی مشترک با آن روبرو شوند ، خیانت همسر می باشد . زنان در زمان کشف راز خیانت، واکنش‌هایی مثل افسردگی، خشم، افکار پریشان و عدم تمرکز دارند و بیش از هر چیزی به جدایی می اندیشند. اما وقتی زنان از شوک خیانت همسرانشان عبور می کنند و از فکر جدایی بیرون می آیند، اغلب از خود می پرسند: “حالا چگونه با مرد خیانتکار برخورد کنیم؟”

 • مسلما برخورد درست با شوهر خیانتکار در این زمان بسیار مهم و حیاتی ست و می تواند تضمینی برای ادامه زندگی مشترک باشد.

همانطور که گفتیم زنان در هنگام خیانت شوهر، قبل از هر چیزی تصمیم به جدایی و طلاق می گیرند اما این تصمیم اغلب اجرایی نمی شود. دلایل زیادی مانند وجود فرزند یا عدم استقلال مالی برای کنار آمدن با خیانت همسر وجود دارد، اما هیچکدام از اینها باعث نمی شود که با سهل انگاری زمینه خیانت دوباره فراهم شود.

برخورد مناسب در زمان کشف خیانت می تواند راه را بر تکرار خیانت ببند تا زخمی دیگر بر پیکر زندگی وارد نشود. در اینجا به بررسی رفتارهای مناسب با مردان خیانتکاری می پردازیم که انکار را کنار گذاشته و اشتباهات خود را پذیرفته اند.

با مرد خیانتکار چه کنیم ؟

با مرد خیانتکار چگونه رفتار کنیم؟

1- اولین و بهترین کار این است که برای مدتی از همسرتان دور باشید.

دوری از مرد خیانتکار برای مدتی یکی از بهترین راه حل هاست. فرقی نمی کند شما خانه را ترک کنید یا او مجبور به ترک خانه مشترک شود، مهم این است که مدتی دور از هم باشید. حتی اگرامکان ترک خانه برای هیچ کدامتان وجود ندارد در اتاق های جداگانه بخوابید و از هر ارتباط عاطفی پرهیز کنید. فراموش نکنید برای تصمیم گیری درست باید زمان بیشتری را اختصاص دهید و از اقدامات و یا حرفهایی که بعدا موجب پشیمانی شود، اجتناب کنید.

“مثلا حرفی از طلاق نزنید.”

2- با بی رحمی کردن یا خیانت تلافی نکنید.

تلافی کردن راه تنبیه مرد خیانتکار نیست. مطمئن باشید با بی رحمی رفتار کردن با همسرتان و یا حتی داشتن رابطه با فرد دیگر برای تلافی کردن، احساس خوبی را تجربه نخواهید کرد. این نوع رفتارها حال شما را خوبتر نمی کند. بنابر این با این کارها، خودتان و همسرتان را آزار ندهید. شما آسیب دیده اید و احساس سردی می کنید، بنابر این برای مدتی فاصله خود را با شوهرتان حفظ کنید. ولی نباید کاری کنید که او احساس بدتری داشته باشد و خودتان نیز در رنج باشید.

3- به یک مشاور حرفه ای نیاز دارید.

برای ادامه زندگی بهتر است خودتان و همسرتان به صورت جداگانه، مشاوره حرفه ای بگیرید. وقتی رابطه ای به مشکل بر می خورد هر دو طرف رابطه، تقصیراتی دارند. حتی ممکن است یکی از ایرادی که به شما وارد شود، بی توجهی به نشانه های حاکی از خیانتکاری همسر باشد. همسر شما نیز در زمان مشاوره ازدواج فرصت دارد اشتباهات خود را بپذیرد.

4- در زمان مشاوره از هرگونه ارتباطی با همسر خود پرهیز کنید.

دور تلفن، مسیج، دیدار و هر ارتباط دیگری را تا مدتی خط بکشید. به خودتان فرصت بخشیدن همسرتان و به همسرتان فرصت فکر کردن به اشتباهاتش را بدهید. همانطور که می دانید همسران به در کنار هم بودن اعتیاد دارند. نگذارید این اعتیاد دلیل برگشت شما به زندگی مشترک باشد.

5- جلسات مشاوره خانوادگی را شروع کنید.

بعد از گرفتن مشاوره های انفرادی، در صورتی که مشاوران شما اجازه دادند به جلسات مشاوره خانوادگی بروید. اگر زن و شوهر هر دو بخواهند رابطه زناشویی‌شان را حفظ کنند باید به فکر گام‌های بعدی باشند که البته سخت‌تر و مهم‌تر هستند. نجات و حفظ رابطه‌ای که از خیانت آسیب دیده است نیاز به همدلی هر دو نفر دارد و هدفی نیست که بتوان به تنهایی به آن دست یافت.

6- دوباره از اول شروع کنید.

اگر مشاوره خانوادگی شما را به این نتیجه رساند که امکان ادامه زندگی مشترک برایتان وجود دارد، دوباره از اول شروع کنید. فراموش نکنید هرگز نمی‌توایند به زندگی قبلی برگردید. ازدواج با مرد خیانتکار با شکست مواجه شده و تمام شده است و باید از صفر شروع کنید.

شاید مشاور فراموش کرده به شما بگوید اما ما می گوییم که هرگز نمی‌توانید به زندگی قبلی برگردید. فرض کنید برای اولین بار با هم آشنا شده اید. مراحل آشنایی را سپری کنید و برای شناخت یکدیگر وقت صرف کنید. این بار باید قوانین و اهداف جدید برای خودتان و رابطه و ازدواجتان تعیین کنید. باید مهارت‌هایی جدید بیاموزید تا با استفاده از آن‌ها رابطه و ازدواجی سالم و صمیمیت و نزدیکی تازه‌ای برقرار کنید.

باید آرام آرام پیش بروید و روند پیشرفت را همواره ارزیابی کنید.

 • رعایت یک به یک این موارد برای نجات دادن رابطه‌ای که با خیانت و رابطه نامشروع پایان یافته بسیار مهم و حیاتی است. شاید رعایت تمامی این موارد اندکی مشکل به نظر برسد، اما برای جلوگیری از خیانت های بعدی ضروری ست. خصوصا هنگامی که شوهر خیانتکارتان به پایتان می‌افتد و التماس می‌کند که او را ببخشید، مقاومت بسیار مشکل خواهد بود، اما هرگز تسلیم نشوید.
مشاوره برای ادامه زندگی با مرد خیانتکار
مشاوره حرفه ای برای ادامه زندگی با مرد خیانتکار

در زمان کشف خیانت همسر نکات زیر را رعایت کنید :

 •  خودتان را سرزنش نکنید.

دلایلی که همسرتان به شما خیانت کرده همیشه آشکار نیست و ممکن است احساس کنید سرزنش کردن خودتان امری طبیعی است اما باید بدانید که هر کاری که انجام دهید هرگز نباید باعث شود همسرتان به شما خیانت کند و شما هرگز نباید خود را بخاطر اشتباهات همسرتان مقصر بدانید.

 •  بیش از حد بر روی نفر سوم حساس نشوید.

پروفایل های او را چک نکنید و برای دیدارش اصرار نکنید. ممکن است فکر کنید که دانستن همه چیز در مورد این فرد می تواند به شما کمک کند. کشف کنید چه چیزی در رابطه شما اشتباه بوده است اما واقعیت این است که این کار هیچ کمکی به شما نمی کند و ممکن است شما را افسرده تر کند. در ضمن اگر بیش از حد بر روی آن زن تمرکز کنید، دیگر نمی توانید در مورد همسر و یا رابطه تان فکر کنید.

 • در مورد خیانت همسرتان با همه صحبت نکنید.

زیرا ممکن است شانسی برای آشتی وجود داشته باشد و بعد از آشتی شما دید افراد عوض نشود و رفتار بدی با همسرتان داشته باشند. همچنین ممکن است با درد و دل کردن با دوستانتان فکر کنند که شما قصد پایان دادن به زندگی مشترک را دارید و هر چیز بدی که در مورد همسرتان می دانسته اند به راحتی بیان کنند و شما را بدبین تر کنند.

 • با همسرتان به آزمایشگاه بروید.

خيانت مردان متاهل از مواردی است که موجب ترسیدن زنان برای بیماری های مقاربتی می شود. بعد از همه موارد بالا در یک فرصت مناسب بدون خجالت و شرمندگی از همسرتان بخواهید تا در کنار هم برای انجام آزمایش اقدام کنید. شما نمی دانید که شخص سوم ممکن است چه بیماری هایی داشته باشد و شما نمی دانید آیا این بیماری ها به شما منتقل شده یا نه. هر چند همسرتان اصرار کند که این کار لازم نیست، ولی شما باید مطمئن شوید که هر دوی شما در خطر نیستید. ضمنا با این کار همسرتان سنگینی اعمال خود را نیز درک خواهد کرد.

اگر شما هم در حال طی کردن بحران خیانت هستید، حتما توصیه ما را برای مشاوره جدی بگیرید. مرکز مشاوره خانواده و ازدواج نیک همراه  به شما کمک خواهد کرد که در بهبود روابطتان بهتر تصمیم گیری کنید. این مرکز با داشتن مشاوره حضوری و مشاوره تلفنی گام موثری در بهبود روابط زوجین برداشته است.
021-28424894

50 پاسخ

 1. همسرم همش میگه تمام زندگیشم توو رابطه ی جنسی هم خیلی عالی هستیم یعنی چیزیه که خودش میگه اما متوجه شدم توو مسافرت کاریش با یه خانم درارتباط بوده من سنم خیلی کم ۲۴ سالمه پسرم ۳ سالش ما عاشق هم شدیم با مخالفت خانوادمون ازدواج کردیم وقتی بهش گفتم خیانت کردی قسم میخورد که من همچین ادمی نیستم ولی من مطمئنم که اینکارو کرده خواستم وسایلمو جمع کنم که برم خونه مادرم خیلی کتکم زد من چکار کنم خانم دکتر تقریبا سه سال پیش وقتی زایمان کردم ازش خیانت دیدم که بعدش افسرده شده بودم راهش چیه خیلی همسرمو دوس دارم

  1. سلام دوست عزیز
   از صحبتهای شما احساس میکنم به هم علاقه دارید اما اینکه چرا کار الان به کتک کاری کشیده و این مشکل پیش اومده من به شما پیشنهاد میکنم برای اینکه متوجه بشیم آیا واقعا خیانتی در کار بوده یا سوئ تفاهم هست از طرف شما با توجه اینکه میگید همسرتون منکر خیانت هستند و اینکه صرفا در یک مسافرت کاری با خانمی در ارتباط بودند دلیل بر خیانت نمیشه برای برگشتن آرامش به خودتون و زندگیتون ازشون بخواین و هر دو به یک مشاوره مراجعه کنید تا علت ریشه یابی بشه .

 2. سلام لطفا یک شماره تماس که واتس آپ داره بزارین برای مشاوره چون من ایران زندگی نمیکنم

 3. همه این حرفها قشنگه ولی درد خیانت اینقدر شدیده که هر لحظه آرزوی مرگ میکنی
  می خوای غذا بپزی میگی برا کی؟
  میخوای خودتو خوشگل کنی میگی برا کی؟
  میخوای مدیریت مال کنی میگی برا کی؟
  من پول جمع کنم هرزه ها بخورن؟
  بدترین درد اینه که می خوای طلاق بگیری میگی بعدش چی؟ دیگه به هیچ کس نمی تونی اعتماد کنی!!!!!!

  1. سلامو وقت به خیر
   این طرز فکر یعنی هنوز در مرحله خشم بالا قرار دارید و دچار وسواس فکری هستین
   با این باورهایی که الان دارید قطعا فردی که آسیب جدی میبینه شما هستین .
   شما باید در درجه اول خودتون رو دوست داشته باشید برای خودتون ارزش و احترام قائل باشید
   اعتمادی که دچار آسیب میشه باید دوباره ساخته بشه .
   پیشنهاد میکنم حتما با یک مشاور به صورت تلفنی و یا حضوری صحبت کنید

 4. من الان تواین شرایطم ولی نه میتونم ترک کنم نه مشاوره برم باهاش حرف میزنم ولی رابطه ندارم لطفا کمکم کنید

  1. سلام و وقت به خیر
   شما باید روی خودتون اعتماد به نفس و عزت نفس خودتون کار کیند .
   اینکه حرف میزنید ولی رابطه ندارید رو متوجه نشدم اگر منظورتون رابطه جنسی هستش خوب باید بگم که دارید اشتباه میکنید
   و با این رفتار شما طرف مقابلتون رو سوق میدین به روابط بیشتر .
   شما باید در مورد این موضوع و خلاهایی که در رابطه وجود داره انتظارات و توقعاتی که از هم دارید و مسائلی که ذهنتون رو درگیر کرده
   باهم صحبت کنید و در مورد رابطه جنسی هم صحبت کنید و فانتزی های خودتون و ایشون رو بدونید و حتما ارتباط جنسی مرتبی رو داشته باشید

 5. من مطمئن نیستم هنوز عقدیم یه سال واسه ماه آمل از خیلی کارهاش احساس میکنم خیانت می‌کنه مثلا عکس پروقایلهامونو پاک کرد فقط عکسهای قبلی وبعد ی خودش گذاشته گوشیش دست خیلیا میده دست من نمی‌ده …. با اینکه میگن نامزدی شیرینه سرد برخورد می‌کنه…بهشم گفتم میگه گوشی شخصیه هرگز بهت نمیدم…اسمم هم رسمی اسم .فامیل یا هم سیو کرده…نامزدی مای لاو نوشته بود..عکسم گذاشته بود عکس مخاطب..الان هیچی نذاشته

  1. سلام و وقت به خیر من متوجه سوال شما نشدم .
   از اینکه اسمتون رو با نام رسمی سیو کرده و یا اینکه عکس خاصی رو برای مخاطب شما نگذاشته نباید نتیجه گیری کنید که داره به شما خیانت میکنه .
   در این مورد باید دقیق باهم حرف بزنید و در مورد احساسی که اون رفتار برای تو ایجاد میکنه حرف بزنی و ازش بخواهی و تقاضا کنی که اون مسائلی که برای شما مهمه رو رعایت بکنه و انجام بده
   البته در این خواستن و تقاضا کردن باید لحن و کلامت محترمانه و محبت آمیز باشه نه به صورت انتقادی و ایرادگیری و امری و دستوری.

 6. سلام من متوجه خیانت شوهرم شد ازم معذرتخواهی کرد قول داد جبران کنه ولی بعد از یکماه متوجه شدم داره کارهاشو تکرار میکنه چیکار باید کنم ؟

  1. سلام و وقت به خیر
   روی رابطه خودتون و همسرتون تمرکز کنید در مورد انتظارات و توقعاتی که همسرتون ازتون داره صحبت کنید
   انتظار و توقعات خودتون رو به همسرتون بگید و نقاط ضعف رابطه تون رو بشناسید و برای اونها راه حل پیدا
   کنید . اعتماد به نفس خودتون رو بالا ببرید و در اول خودتون رو دوست داشت باشید . در مورد این موضوع یک بار حرف بزنید و در
   هر بحث و دعوایی از این موضوع استفاده نکنید .
   از یک مشاور کمک بگیرید

   1. سلام
    خب وقتی میگی و باز تکرار میکنه بدون توجه به اینکه تو گفتی مشکلتو وباهم مفصل حرف زدیم…من هفت ساله دارم تحمل میکنم فقط بخاطر پسرم نمیدونم هرکار میکنم باز برمیگرده به دروغ و خیانت…بخدا خسته م ولی دیگه نمیدونم چیکار کنم….هر بار خیانت مرده باز معذرت و باز ادامه زندگی و هردفعه میگه بار آخرمه و باز روزی از نو….

 7. چرا باید با مردی که مدام خیانت میکنه مهربون تر بود اصلا مگه میشه ؟ اخه چه جوری مهربون باشیم وقتی خیانت کرده شما هم حرفای میزنیدا .بابا من تو فقط ی ماه ده بار خیانت دیدم هر ده بار به پام افتاده بعد هر بار من بخشیدم .ولی دلمو که شکسته که ب درد اومده رو چه جوری راضی کنم باهاش مهربون باشم چه جوری ی کاری کنم انگار هیچ کاری نداره؟؟؟
  من چیزی دوس دارم بشنوم که خودم آروم شم ازاینکه مهربون باشم باشم و عشق بورزم نمیخوام چون نمیتونم و نمیخوام اینجوری باشم

  1. سلام و وقت به خیر
   اگر همسر شما در یک ماه ده بار خیانت اتفاق افتاده و هر بار ابراز پشیمانی کرده و دوباره رفتار رو تکرار کرده
   شما لازم نیست که مهربونی کنید و عشق ورزی داشته باشید
   شما باید با واقیت رو برو شوید و روی توانمدیهای خودتون کار کنید چرا بعد از اینکه فرد در یک ماه 10 بار خیانت کرده قبول میکنید و میبخشید ؟
   اگر فردی در یک ماه 10 بار خیانت انجام داده هر بار پشیمان شده و عذر خواهی کرده و دوباره تکرار کرده احتمال زیاد دچار اختلال شخصیتی هستش و یا
   اینکه تعهد در رابطه و ارتباط برایش معنا ندارد که در هر دو صورت ادامه با این فرد ببرای شما آسیب زاست . شما باید روی خودتان کار کنید که بتوانید از این رابطه
   مریض بیرون بیایید

 8. من تازه عقدکرده بودم ومتوجه خیانت شوهرم شدم چون قبلاهم باهم دوس بودیم واون تودوران دوستی بهم خیانت کرده بود بخشیدمش الانم بهش شک دارم چون همه ی فضاهای مجازیشو وقتی بامنه پاک میکنه حتی یباردزدکی نصب کردم نگاکردم فق کانالای مثبت هیجده داش پنهونکاری میکنه وگوشیشو بهم نمیده نمیدونم چیکارکنم وقتیم چیزی میگم میگ بهم اعتمادنداری

 9. سلام. همسر من بعد از ازدواج (کمتر از دو سال) شد یه مردی ک اصلا و ابدا نمیشناسمش دقیقا برعکس چیزی ک توی چند سال دوستیمون بود.تقریبا سه ماه پیش فهمیدم داره بهم خیانت میکنه ولی فقط بهش گفتم بهت شک دارم ولی ثابت نکردم بهش اونم کاملا حاشا کرد حتی طلبکار من شده . الان دو ماهه اصلا با من رابطه جنسی نداره و میگه افسردگی جنسی گرفتم در صورتیکه مطمینم با کسی رابطه جنسی داره حالا اگر رابطه عاطفی هم داره خبر ندازم. مشکل اینجاست که به هیچ وجه مشاوره نمیاد. و منم ک قبلا خیلی عاشقش بودم دیگه با دیدن خیانت هاش و رفتارهای زشتش ازش سرد شدم تا حدی ک واقعا دلم نمیخاد بهم دست بزنه حتی. البته اونم نمیزنه. و فقط از من ایراد میگیده .ولی بازم میخام ببینم میشه ادامه داد یا نه. با توجه به این ک اصلا مشاوره نمیاد.

  1. سلام و وقت به خیر
   اگر ایشون مشاوره نمی یاد دلیل بر این نمیشه که شمما هم به تنهایی پیش مشاور نروید
   به صورت تنهایی حتما پیش یک مشاور و روانشناس خوب برید که در تصمیم گیری درست و حل مشکلتون بهتون کمک بکنه

 10. برا منم بتازگی پیش اومد و در همچین شرایطی هستم حتی عذرخواهی نکرد و‌کلا انکار کرد و گفت بااون خانم هیچ رابطه ای نداشتم و فقط قصدم کمک بهش بوده اما پیامهاشون سرتاسر عاشقانه بود حتی گفت میخوای به خانمه بگم باهات تماس بگیره و بگه بینمون چیزی نبوده منم مخالفت کردم فعلا هم از خونه بیرونش کردم و هیچ ارتباطی نداریم

 11. سلام من هم همسرم خیلی به زنان دیگر اهمیت میده ورابطه هم داره یکم ناراحت شدم ولی ازاون وقت خداروشکرکردم زود متوجه شدم حالا دارم درس میخونم ومیخوام پیشرفت تانیازهامو خودم برطرف کنم واگر روابطم خراب شد خودم دستم رابذارم روزانوی خودم بلندشم

 12. آدم باید حقیقت بگه خانومها من خودم مشکل داشتم که همسرم بهم خیانت کرده اصلا ازش ناراحت نیستم وبرعکس دارم روی رفتارام کارمیکنم محبتم هم بیشتر کردم هرچند محل نمیده ولی من دست از محبت برنمیدارم و به این اعتقاددارم به مرورزمان از کارش پشیمون میشه وبرمیگرده اگه تغییراتو نخواسته های ازطرف من برآورده بشه بر میگرده قبول کنید ماهم کم گذاشتیم ازمحبت ورابطه وداعم غرغروجروبحث راجعبه خانوادشون بالاخره آدم هستن خسته میشن از رفتارهای بدما

 13. متوجه شدم که دوسال پیش همسرم بهم خیانت کرده و دوبار با یک نفر رابطه داشته و دو سال باهاش در ارتباط بوده. بعدش بهم زده بود و فقط گهگاهی صحبت میکردند. وقتی من فهمیدم خیلی اظهار پشیمونی کرد و گفت که خیلی وقته تموم شده و غلط کرده و میخواد جبران کنه! قبلش سه بار در طی چندسال فهمیدم که چت میکرده و رابطه تلفنی یا اینترنتی داشت با زنهای زیادی. هر بار گفت پشیمونه و من بخشیدم تا کار به رابطه ی جنسی واقعی کشید!
  الان فکر میکنم که راست میکه که پشیمون شده و میخواد جبران کنه. با دفعات قبلش هم فرق داره تا حدی رفتارش. مثلا رابطه ی جنسیمون که به صفر رسیده بود بهتر شده. ولی من باز هم نمی تونم و نمی دونم که می تونم بهش اعتماد کنم یا نه! دفعات قبل دوباره کامل اعتماد کردم و هرگز به روش نیاوردم ولی این بار نمی تونم. از دستش عصبانیم و نمی تونم به روش نیارم و بهش متلک نگم. نمی تونم هرگز ببخشمش و فراموش کنم چیکار کرده. فکر می کنم اگر ببخشمش احمق هستم و ساده لوح! دلم میخواست میتونستم ولش کنم ولی دو تا بچه دارم و نمی تونم فقط به خودم فکر کنم.
  از طرفی هم دوستش داشتم و فکر می کنم واقعا نمیخوام جدا بشم!
  نمی دونم چیکار کنم و چطور با این قضیه کنار بیام! اون به مشاوره اعتقاد نداره و در افسردگی ای که برام ایجاد شده هم نمیتونه کمکم بکنه. خودم باید فقط به خودم کمک کنم. چی کار کنم؟!

  1. سلام دوست عزیز
   متاسقم از شرایطی کخ براتون پیش اومده و درک میکنم که خیانت از طرف هر کدام از زوجین باشه برای طرف مقابل تلخ و آزار دهنده هست اما پیشنهاد من به شما:
   ابتدا با توجه به اینکه فرمودید دو فرزند داریدو هنوز هم همسرتون رو دوست دارید و قصد جدایی ندارید پس نیاز هست در ارتباط با این مساله به صورت جدی تر برخورد کنید حتما با یک مشاور زوج تماس بگیرید و برای مشاوره هر کدومتون جداگانه و با هم اقدام کنید اینکه شما نمیتونید فراموش کنید کارهای همسرتون رو با متلک انداختن و به روی ایشون اوردن مشکلی حل نمیشه که بدتر هم میشه و قبح مساله از بین میره اگر ایشون به دفعات مرتکب اشتباه شدن و باز پشیمون و دوباره اشتباه رو تکرار کردند حتما باید از طریق یک روانشناس و مشاور مورد بررسی قرار گرفته بشه این رفتارشون. مجموعه نیک همراه هم تا حل مشکلتون در کنار شماست

 14. سلام من یه خانم ۲۳ساله هستم یه دختر ۴ساله ام دارم شوهرم از دوران عقدمون متوجه رابطه عاطفیش با دیگران شدم و هربارم حرف از جدایی زدم و باراخر تهدیدش کردم به جدایی ولی هرسری ابراز پشیمونی میکنه ومیگه من هرکی چراغ سبز نشون بده عاشق خودم میکنمش و ولش میکنم بخاطر شکست عشقی که تو دوران مجردیم بهم وارد شده خلاصه هرسری مچشو میگیرم توجیح میکنه من چیکارکنم با این شخص

  1. سلام دوست عزیز
   شما قرار نیست کاری بکنید همسر شما نیاز هست حتما به یک روانشناس و مشاوره مراجعه کنه تا دلیل این رفتارهاش به صورت علمی و ریشه ای بررسی بشه.مرکز مشاوره ما هم میتونه در این زمینه کمک های خوبی برای شما و همسرتون داشته باشه ولی در هر صورت حتما به یک مشاور مراجعه کنید

 15. من شوهرم فهمیدم که خیانت کرده و بچه داره و منم اینو ب خانوادش گفتم و خانوادش هم الان باهاش اوکی هستند و او خانومو قبول کردند پشیمونم که چرا اینکارو کردم ولی خب الان دیگه کردم !منم بچه دارم و نمیتونم ازش جدا شم چون من اروپا هستم و استقلال مالی ندارم اونم میدونم اون خانومو دوست داره و منو نمیخاد منم الان بهش گفتم دیگه کاری بهتون ندارم تا وقتی که خودم مستقل بشم و ازین زندکی پر از کثافت برم اما بدونید خیلی سخته هرروزش برام سخت میگذره ولی میگم بازم ب خودم باید تحمل کنم باید بتونم خودمو نجات بدم ،اون خانم هم اروپایی هست ،و به همسرم گفته برام مهم نیست زن داری .

 16. سلام من یه پسر ۱۶ ساله ام که متوجه خیانت مادرم به پدرم شدم و هیچ کس روحش هم از این خبر نداره که مادرم مخفیانه با یه مرد غریبه چت میکنه و قرار میزاره و من نمیدونم به چه کسی اینو مطرح کنم به پدرم مادر بزرگم تو وضعیت خیلی بدی هستم یه هفته اس که نمیتونم رو درسم تمرکز کنم

  1. سلام پسرم
   قرار نیست شما در مورد این مساله با کسی صحبت کنید مسائل مربوط به مادرت در وهله اول به پدرت مربوط میشه و نه کسی دیگه بهتره به یک مشاور و روانشناس مراجعه کنید و از طریق اونها اقدام کنید. همکاران ما با دعوت از مادرتون میتونند این مساله رو مطح کنند و پیگیری بهتری داشته باشند.شما تمرکز و توجه ات رو بذار فقط روی درسها و کلاسهات

 17. سلام من ده ساله ازدواج کردم اوایل ازدواجم متوجه خیانتش شدم ولی زد زیرش انداخت گردن پسر عموش گاهی هم تو مخاطب هاش شماره هایی میدیدم مثلا خاله نگار تا همین چند وقت پیش هم فالوینگ هاش دخترای خراب بودن از اونایی که لایو میزارن با لباس زیر خودنمایی میکنن واسه فالور مطمئنم فیلم های مستهجن هم گاهی میبینه دو هفته پیش از تو گوشیش متوجه شدم حدود دو سال پیش با یه خانم متاهل دست بوده و پیام داه بهش که علی امده ما رو فراموش کردی اینجا که نیست دم به دیقه دلت واسه بغل من تنگ میشه شوهرم پسر عمه خودم هست ۵ تا داداش داره ۳ تاشون هم مثل خودش خائن هستن از ۶ تا فقط ۲ تا داداشاش سالمن ۳ تا هم خواهر داره یکیشون به شوهرش خیانت میکنه عموی خودم هم که میشه داییه شوهرم باز خیانت میکنه اینا رو میگم بدونین اطرافیانش هم عین خودشن مطمئنم تغییر نمیکنه عموم ۵۰ سالشه هنوز دس بر نداشته .
  من ۲۸ سالمه یه پسر ۹ ساله دارم شوهرم ۳۳ سالشه

 18. و اینکه من خودم به زور خانوادمو مجبور کردم باهاش ازدواج کنم روی برگشتن ندارم وگرنه خدا شاهده یک ثانیه نمیموندم اینا کلا مریضن کمبود دارن.بی ارزشن مگه من چند بار میخوام زندگی کنم بمونم بسوزم و بسازم پایه یه ادم حقیر یا وقتی میره جایی بگم الان رفته پیش دوس دخترش یا نه نکنه باز داره خیانت میکنه نکنه …..
  تو این ده سال خیلی عذابم داده چه زور گویی چه کتک چه فوش و مسخره کردنم خدا شاهده هیچی براش کم نذاشتم چه رسیدگی به خودش و سلایقش چه مواقع رابطه از سمت من هیچ کمبودی نداره من مشکلی نداشتم که بخوام بگم مقصر منم اگه من اینجوری رفتار میکردم این بهم خیانت نمیکرد .ایشون بیماره اسم بیماریشم نمیدونم امیدوارم هرچه زود تر بمیره مرگش یه درده ولی بودنش هزار درد

 19. سلام من توی این شرایط قرار گرفتم همسرم عاشق ی خانوم همسن مادرش شده ۷ ساله توی زندگیشم ۲سال نامزدی ۵سال ازدواج کردیم طی این مدت با این خانم بوده احتمالا باهاش رابطه جنسی هم داشته دارم دیوونه میشم اون خانوم رابطه رو تموم کرده ولی پیامایی ک من خوندم حرفای عاشقانه ی زیادی داشت و واقعا ناراحتم ازینکه بازیچه بودم از طرفیم واقعا دوسش دارم و نمیتونم بیخیالش بشم اعتمادمم بهش هر ثانیه کمتر میشه دارم دیوونه میشم ی دختر یکسال و نیمه هم دارم????

 20. سلام وقتتون بخیر من الان تو موقعیتی هستم ک شوهرم داره بهم خیانت میکنه دو تا بچه دارم البتع اون خبر نداره ک من میدونم گوشیشو دور از دسترس میزاره و این ک بار اولش نیست ما ۱۵ سال ازدواج کردیم و همیشه بحثمون سر شخص سوم بوده ایشون فامیل هست ک چن بار من مجبور شدم ببخشم بنظرتون باید چ رفتاری باهاش داشته باشم

  1. سلام دوست عزیز
   متاسفم به خاطر شرایطی که در اون قرار دارید اینکه خودتون وارد عمل نشدید و این مساله رو مطرح نکردید خوبه چون قطعا نیاز هست که مهارت این رو داشته باشید که چطور و با چه ادبیاتی دررابطه با این مساله با همسرتون صحبت کنید و از شرایط بدی که داره اذیتتون میکنه صحبت کنید دلیل این خیانت باید ریشه یابی بشه خواسته ها و نیازهای هر دو طرف باید مطرح و مشخص بشه برای هر دو طرف .شما میتونید در کنار یک مشاور یا روانشناس و با مدیریت اونها این مساله رو به بهترین شکل ممکن حل کنید

 21. من ۸ ماهه که فرزندم به دنیا اومده درست وقتی حدود ۲۰ روز بود که بچم به دنیا اومده بود و تو اوج عشق بودیم متوجه شدم دو سال پیش همسرم به یه خانمی ۱۵ میلیون تومان پول داده که شکایتشو تو دادگاه پس بگیره. و داغون شدم. حالا بعد ۸ ماه مجددا از یه ناشناس پیغامی دریافت کردم که شوهرت داره بهت خیانت می کنه. نه در آمدی دارم نه توان مالی برای زندگی مستقل.از طرفی هم نگران آینده بچمم. دیگه همسرمو دوس ندارم. احساس می کنم زندگیم نابود شده. آرزوی مرگ می کنم. واقعا نمی دونم چه کار کنم.

  1. سلام همراه عزیز، خیلی ناراحت کننده ست شنیدن سختی ای که شما کشیدین ولی مسئله خیانت یک فاجعه نیست که نشه ازش عبور کرد بلکه بحرانی هست که قابل مدیریت و حل هستش. ما در کنار شما هستیم این رو بدونید که میتونید این مسئله رو مدیریت کنید و رابطه تون رو اونجور که دوستدارید از نو درست کنید.

 22. سلام…من حدود دوساله با پسری در ارتباطم و قصد ازدواج داریم خانوادش درجریانه و مادرش خونمون اومده و خانواده منو درجریان گذاشته ….۴ماه پیش توی اکانت اینستاش رفتم و متوجه شدم که روابط نامشروع داره و با دخترا چت میکنه و با پسرا رابطه جنسی داره گی و فاعل هست ازش جدا شدم و بعد یکماه اومد سراغم و ابراز پشیمونی کرد فک میکنم مشکل رفتار من بوده ولی یک هفته پیش باهم دعوا کردیم و اون دوباره این کارارو کرد میگه فقط در حد چت هستن و از کنجکاوی این کارو انجام داده …موقعی که با من حرف میزد سراغ این کارا نمیرفت اما وقتی دعوا کردیم تکرار کرد…من بدون درگیری ازش گذشتم و قسمش دادم که دیگه اینکارو نکنه بهش گفتم باهم مشکلشو رفع میکنیم میدونم از فضایی که هست رنج میبره کارگره و دور از شهرخودمون و تو استان دیگست وقتی تو شهرخودمونه اینکارو انجام نمیده چون شرایطش مهیا نیست و درکل خوبه..میدونم واقعا دوستم داره و من عاشقشم …میترسم و نمیشه توی یک متن همه چیزو توضیح داد نمیدونم کارم درسته یانه حتی خانوادشم میدونن که عاشقمه ولی آیا دلایلم قانع کننده هست بنظرتون تو زندگی مشترک میره سراغ این کارا؟خودم میگم نه ولی نمیدونم خیلی باش حرف زدم …

  1. سلام به شما، احساس سردرگمی و علاقه شما به نامزدتون رو درک میکنم اما مسئله گرایش جنسی مسئله ای نیست که با قول دادن و صحبت کردن تغییر کند. این مسئله نیاز به بررسی متخصصانه دارد و پیشنهادم به شما قبل از تصمیم به ازدواج این هست که ایشون حتما این مسئله رو پیگیری و مشخص کند. بعد از ازدواج تغییری صورت نمیگیرد.

  2. ممنونم که اینقدر سریع بهم پاسخ دادید…واقعا دوستش دارم و میگه میلش به دختر هست نمیدونم چیکار کنم میترسم حتی الانم میترسم با کسی ارتباط داشته باشه خودشم میگه خستست از کارش

   1. سارای عزیز این مسئله نیاز به ریشه یابی داره که واقعا به خاطر شرایط بوده یا گرایش جنسی و کار یک متخصص هست. پیشنهاد میکنم حتما با یک دکتر یا مشاور صحبت کنی و حتما نیازها و انتظاراتت رو از داشتن یک رابطه و مرد بررسی کن و ببین درکنار این فرد این نیازها برطرف میشه یانه که اولین و مهمترینش احساس امنیت روانی عاطفی و جنسی هستش . با مرکز روانشناسی ما هم میتونی مشاوره تلفنی داشته باشی اونها بیشتر راهنماییت میکنند.

 23. سلام من با یه پسری حدود دوسال هست ک دوست هستم همش بهم ابراز علاقه میکنه ولی ازم روابط جنسی میخواد همش درمورد مسائل جنسی صحبت میکنه بخاطر همین بهش شک داشتم ک منو بخاطر مسائل جنسیش بخواد و قولم بزنه با اکانت فیک براش پیام دادم و اون خیلی راحت پذیرفت حتی ازش سوال کردم ک کسیو دوستداره یا تو زندگیش هست انکار کرد وحتی قسم خدا خورد من با چنین شخصی چ رفتاری بکنم شرایط روحیم بده چون قبلا هم خیانت دیدم

  1. سلام عزیزم قرار نیست شما در مقابل فردی که با شما صادق نبوده و هیچ تعهدی به رابطه اش با شما نداشته کاری بکنید بهترین راه اینه که اون رو کامل رها کنید و روی اعتماد به نفس و عزت نفس خودتون کار کنید روی استعدادهای خودتون کار کنید و مشغول فعالیتهایی بشید که شما رو سرگرم کاری مفید کنه و سعی کنید از این به بعد خیلی هوشیارتر آگاهانه تر و تحقیق کرده وارد رابطه بشید تا آسیب های احتمالی به صفر یا حداقل برسه برقراری رابطه نیاز به کسب یکسری مهارتهای ارتباطی داره که میتونید با مطالعه کتابهایی که در این زمینه ها هست و یا مشاوره گرفتن از یک مشاور یا روانشناس خوب به این مهم برسید.

 24. سلام الان این متنو مینویسم خیلی خیلی حالم بده اصلا نمیدونم چطوری تعریف کنم ۱۰ سال ازدواج کردم دوتا بچه ۷ و ۴ ساله دارم تا دیشب فکر میکردم خوشبختم ولی در عرض چندثانیه یا دقیقه دنیا تو سرم خراب شد
  بخاطر زمستون همسرم زیرشلواری میپوشه دیشب به هوای عوض کردن زیر شلواری و انداختن در لباسشویی یه کاندوم با محتوایات دم در لباسشویی افتاد وقتی بهش نشون دادم کاملا اظهار بی اطلاعی کرد و گفت من کاری نکردم شاید برام پاپوش درست کردن
  الان نمیدونم چی بگم حالم بده توان حرف زدن ندارم

  1. سلام دوست عزیز
   بهتون حق میدم که فکرتون مشغول شده باشه اما هر احتمالی میتونه وجود داشته باشه اگر حالتون بد و از نظر روحی شرایط حل این مساله رو ندارید یا توضیحات همسرتون قانع کننده نیست پیشنهاد میکنم حتما با یک مشاوره صحبت کنید و ازش راهنمایی بخواید

 25. سلام من۱۵ ساله ازدواج کردم .. از همون اوایل خیانت میکرد فقط تماسک و پیام ..هر سری به پام میافتاد و معذرت خواهی میکرد ولی توی این چند سال اخیر دیگه گردن نمیگیره و طلبکار میشه و میگه ک تو ذات و ذهنت مسمومه و چرات و پرت میگی من خیانت نکردم … ۳ ماه پیش خیانت کرد گفتم جدا شیم گفت نه دیگه تکرار نمیکنه وللی الن چند روزه متوجه شدم ک دوباره داره با یکی صحبت میکنه و… اول گردن نگرفت ولی وقتی اسم طلاق آوردم گفت تکرار نمیکنه دیگه .. الان دو روزه ک خونه نمیاد فقط شبا میاد میخوابه و صبح زود میزاره میره بیرون … با اینکه خودش اعتراف کرده بود الان زنگ زده انکار میکنه و اصلا عفت کلام هم نداره هر دوست داره بهم میگه … میگه طلاقت نمیدم

  1. سلام دوست عزیز
   متاسفم به خاطر شرایط پیش اومده.باید بگم مساله خیانت و اینگونه انحرافات جنسی چیزی نیست که بشه با دادن یگی دو راهکار حلش کرد اینگه همسر شما این خطا رو میکنه و بعد عذر خواهی و باز تکرار میکنه قطعا نیاز هست به شکل جدی تری این رفتارشون بررسی بشه با کمک یک مشاور و نیازه که حتما زودتر این اتفاق بیفته تا اینکه دیگه کار به جایی برسه غیبت ایشون در خانه زیادتر بشه یا یکسری رفتار های بد دیگه هم بخواد اضافه بشه به این تنش.

 26. سلام من تقریبا ۱۹ ساله که ازدواج کردم ۵ سال پیش بصورت کاملا اتفاقی متوجه خیانت جنسی همسرم شدم کاملا مظطرب و عصبی بودم قول داد که تکرا ر نمیکنه رمز گوشیش رو برداشت و با من خیلی خوب بود البته همسرم همیشه با من خوبه بعد از یک سال که برادرم خودکشی کرده بود من اصلا شرایط روحی مناسبی نداشتم
  توی گوشیش دیدم با یه زنی عکس انداخته باز گریه و دادا و بیداد و…
  گفت تو به من توجه نداری و من از سر ناچاری با این میرم پارتی و تولد و…ولی رابطه جنسی نداریم
  دوباره بعد از دوسال از اون ماجرا متوجه شدم با کسی در ارتباطه حتی بخاطر اون من رو سه روز ایام عید توی خونه تنها گذاشت و رفت با اون وقتی متوجه شدم و بهش گفتم گفت رابطه ما کاملا پدر و دختریه میدونم دروغ میگه مشاوره هم رفتیم چندین بار اما چیزی عوض نشده
  مشاورا به من میگن رو استعداد های خودت تمرکز کن و بعد که استقلال مالی پیدا کردی جدا شو
  فرزندی ندارم خدا رو شکر مشکل هم از همسرمه خیلی دوستش دارم 😔مادر هم ندارم نمیتونم خونه پدرم برگردم با زن بابام نمیتونم کنار بیام نمیدونم باید چکار کنم خییییلی داغونم

  1. سلام و وقت به خیر
   شرایط ما خیلی سخته و حق دارید که ناراحت ونگران باشید
   ببینید باید خودتون و رفتارتون رو تغییر بدین تا زمانی که خودتون رو تغییر ندین این اتفاق در زندگیتون هست و
   تکرار ه میشه پس خودتون رو باید تغییر بدین بعد از این تغییر یا میتونید شرایط رو بپذیرید بدون اینکه ناراحت بشید
   و یا اینکه مستقل میشید و جدا میشید

  2. سلام و وقت به خیر
   از وضعیتی که دارید خیلی متاسف شدم
   شرایط سختی رو گذروندین ولی الان نشستن و در گذشته ماندن و اینکه مدام به این فکر کنید
   که دیگران نذاشتن شما ازدواج کنید و کار خودتون رو از دست دادین خوب اان روزهای خودتون رو
   باز از دست میدین و 10 سال دیگه حالتون خیلی بدتر میشه
   حتما برید پیش یک مشاور و شروع کنید روی خودتون کار کردن و توانمندیهای خودتون رو بالا ببرید

  3. سلام و وقت به خیر
   به جای نقش قربانی گرفتن و ناله کردن به خودت فکر کن و اعتماد به نفس خودت رو تقویت کن
   انتظار تغییر در همسرت نداشته باش و باد خودت تغییر کنی
   اگر نمی خوای تغییر کنی باید این شرایط و این موضوع رو پذیرش کنی که همسرت با افراد دیگه میره توی رابطه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سرپرست نویسندگان
دکتر مریم عبداللهی- مشاوره خانواده و کودک

مریم عبدالهی

ارشد روانشناسی عمومی
مشاوره ازدواج، مشاوره فردی

رزرو یک جلسه مشاوره