22 نشانه دوست داشتن مرد سابقتان: او هنوز شما را دوست دارد

22 نشانه دوست داشتن مرد سابقتان: او هنوز شما را دوست دارد

عاشق بودن می‌تواند احساسی جادویی باشد اما از دست دادن کسی که عاشق او هستید، یک مصیبت کاملا متفاوت است. این فرآیند شامل بسیاری از احساسات پیچیده بوده که توصیف آن‌ها بسیار دشوار است.

درک این احساسات و پردازش آن‌ها حتی سخت‌تر است. اما با این‌حال به کمک چند نشانه دوست داشتن مرد سابقتان می‌توانید بفهمید او همچنان شما را دوست دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا چند مورد از آن‌ها را توضیح دهیم.

1. او همچنان شما را در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی دنبال می‌کند

به‌نوعی انتظار می‌رود که پس از جدایی، شما و همسر سابقتان تصمیم بگیرید که یکدیگر را آنفالو کنید. اما اگر او همچنان در لیست دوستان یا لیست دنبال کنندگان شما در رسانه‌های اجتماعی باشد، این حس را می‌دهد که هنوز دوستتان دارد.

حتی ممکن است پارتنر سابق شما به‌صورت مرتب فعالیت شما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف بررسی کند.

22 نشانه دوست داشتن مرد سابقتان: او هنوز شما را دوست دارد

2. او با بازیگوشی شما را اذیت می‌کند

اگر هنوز با شریک یا دوست پسر سابقتان ارتباط دارید، ممکن است متوجه شوید در طول مکالمات معمولی سعی می‌کند شما را دست بندازد یا بدون غرض خاصی مسخره‌تان کند.

حتما اگر به این فکر می‌کنید که چگونه بفهمید که پارتنر سابقتان هنوز شما را دوست دارد یا خیر این یک نشانه جدی است. اگر او همچنان سعی می‌کند با شوخی کردن یا مسخره کردن شما لحظات شادی را خلق کند، آن را به فال نیک بگیرید.

3. او سعی می‌کند ارتباط خود را با شما حفظ کند

پس از جدایی، بسیار عادی است که بینیم زوج‌های سابق دیگر صحبت نمی‌کنند. اما اگر فکر می‌کنید که او هنوز هم دوستتان دارد، ممکن است در روزهای خاصی مانند روز تولدتان یا به‌طور تصادفی، پیامک بزند یا با تماس از شما خبر بگیرد.

4. شریک سابق شما اغلب برای شما عکس‌هایی از مکان‌ها یا چیزهایی می‌فرستد که او را به یاد شما می‌اندازد

اگر در مورد علاقه پارتنر سابقتان به خود شک کردید و عکس‌هایی از چیزها یا مکان‌هایی که شما را برای او یادآوری می‌کند فرستاد، باید بدانید هنوز دوستتان دارد.

5. او هنوز با عزیزانتان و دوستانتان در ارتباط است

آیا دوست پسر یا همسر قبلی‌ام هنوز من را دوست دارد؟ در جواب باید گفت آیا تلاش می‌کند تا از نزدیکان و اعضای خانواده شما مطلع شود؟ آیا او با دوستان نزدیک یا اعضای خانواده شما تماس می‌گیرد یا پیام می‌دهد تا با آن‌ها صحبت کند؟

اگر او این کارها را انجام می‌دهد، یکی از نشانه‌هایی است که همچنان برایش اهمیت دارید.

22 نشانه دوست داشتن مرد سابقتان: او هنوز شما را دوست دارد

6. اغلب ابراز دلتنگی می‌کند

از دیگر نشانه‌های محکمی که مشخص می‌کند همسر سابقتان دلتنگتان شده و نسبت به شما احساس دارد، این است که زمان صحبت، خاطرات خوشایند مشترکتان را یادآوری کند. این یادآوری می‌تواند خاطره‌ای ساده‌ مانند خرید مواد غذایی با همدیگر یا یک قرار به‌یادماندنی‌تان باشد.

7. پارتنر سابقتان سعی می‌کند از نظر جسمی به شما محبت کند

نشانه‌ای که آشکار می‌کند دوست پسر سابقتان هنوز شما را دوست دارد این است که زمان ملاقات با یکدیگر، او مقداری صمیمیت فیزیکی ابراز می‌کند.

این احساس را نباید با ایجاد احساس ناراحتی یا پیشروی جنسی نسبت به خود اشتباه بگیرید. او ممکن است فقط برای در آغوش گرفتن شما پیش‌قدم شود یا بعد از دست دادن، دستتان را کمی طولانی‌تر نگه دارد.

8. اگر نسبت به پارتنر سابقتان سرد باشید، او احساس ناراحتی می‌کند

اگر سعی کنید از طریق رفتار یا گفتار از همسر سابق خود فاصله بگیرید و نشان دهد از این موضوع صدمه دیده است، علاقه او را به شما مشخص می‌کند. زیرا آسیب‌پذیری از احساسات شدید ناشی می‌شود.

بنابراین به این فکر کنید که «این احساس ناراحتی یکی از مواردی است که نشان می‌دهد پارتنر سابقم هنوز مرا می‌خواهد».

9. او پس از جدایی، با چندین نفر قرار گذاشته است

اگر متوجه شده‌اید که پارتنر سابق شما بلافاصله پس از جدایی با دو یا چند نفر در رابطه بوده است، ممکن است علاقه او را به شما نشان دهد. معمولا ارتباط با چندین نفر پس از جدایی رابطه جدی، راهی برای کنار آمدن با خلاء باقیمانده در زندگی او پس از جدایی است.

10. چیزهای کوچک در مورد شما را به ‌یاد می‌آورد و تصدیق می‌کند

این نشانه فقط برای عاشقان سابق صدق نمی‌کند و در عاشقان فعلی نیز قابل دیدن است. اگر او جزییات کوچک و احتمالا بی‌اهمیت شما را به‌خاطر می‌آورد و تصدیق می‌کند، می‌تواند تلاش او برای نشان دادن این موضوع باشد که برای شما ارزش قائل است.

22 نشانه دوست داشتن مرد سابقتان: او هنوز شما را دوست دارد

11. او سعی نمی‌کند با کسی قرار بگذارد

اگرچه بسیاری از افراد پس از جدایی روابط خود را بهبود می‌بخشند، ممکن است پارتنر سابق شما یکی از آن دسته از افرادی باشد که فقط باید تنها باشند.

12. او سعی می‌کند حس حسادت شما را تحریک کند

اگر پارتنر سابق شما ناگهان در رسانه‌های اجتماعی برای به‌اشتراک‌گذاری تکه‌هایی از تعطیلات یا ماجراجویی‌های خود در مهمانی‌های مختلف فعال شده است، شاید قصد دارد حس حسادتتان را تحریک کند.

13. او به یک دوست مشترک اعتراف کرد که چه احساسی دارد

یکی از ساده‌ترین و مستقیم‌ترین راه‌ها برای فهمیدن این‌که آیا او هنوز هم شما را دوست دارد این است که پارتنر سابقتان به یک دوست مشترک بگوید هنوز عاشقتان است. ممکن است این راه او باشد که به‌طور غیرمستقیم به شما اطلاع دهد که چه احساسی دارد.

14. او به هر چیزی که به شما مربوط می‌شود، واکنش بسیار شدیدی نشان می‌دهد

واکنش‌های احساسی شدید معشوق سابقتان به مسائل مربوط به شما (مانند یک خاطره، یک موضوع احساسی یا یک ویدیو) نشانه مستقیم دیگری است که هنوز نسبت به شما احساس دارد.

15. پارتنر سابقتان احساس بدبختی می‌کند

اگر احساس می‌کنید او از زندگی خود بسیار ناراضی است یا به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم بدبختی‌اش را به شما اعتراف کرده، می‌خواهد بدانید هنوز نسبت به شما حس دارد. او احتمالا قصد دارد نشان دهد که چقدر غمگین است، زیرا شما دیگر در کنار او نیستید.

16. او هنوز شما را فرد مورد علاقه خود می‌داند

آیا اولین کسی هستید که برای مشورت انتخاب می‌کند، برای اعتراف مورد اعتمادش هستید یا اخبار کوچک و بزرگ زندگی‌اش را پس از جدایی با شما به‌اشتراک می‌گذارد؟ تمام این کارها مشخص می‌کنند که هنوز هم فرد مورد علاقه او هستید.

17. او را همه جا می‌بینید

اگر ناگهان متوجه شدید که او به مکان‌ها و رویدادهایی (محل حضور شما) می‌رود که معمولا در آن‌ها حضور نداشته است، فقط می‌خواهد به هر روشی شما را ببیند.

22 نشانه دوست داشتن مرد سابقتان: او هنوز شما را دوست دارد

18. او با شما گرم و سرد رفتار می‌کند

ممکن است یک روز همسر سابق شما دوستانه و قدردان شما باشد و روزی دیگر ناگهان رفتاری سرد و بی‌تفاوت از خود نشان دهد. این نوع رفتار نشان‌دهنده سردرگمی او در مورد احساساتش نسبت به شما است.

19. او چندین بار سعی می‌کند با شما تماس بگیرد حتی اگر به او گفته باشید که این کار را نکند

احتمالا از پیامک‌ها یا تماس‌های بیشماری که از او دریافت می‌کنید، عصبانی می‌شوید. با این‌که به او گفته‌اید که از زندگی شما دور بماند، اما او این کار را نمی‌کند. این نشانه دوست داشتن مردی است که به‌طور مداوم سعی در برقراری ارتباط با شما دارد.

20. او سعی می‌کند راه خود را اصلاح کند

اگر می‌بینید که او قبل از جدایی روی چیزهایی کار می‌کند که شما دوست ندارید، احتمالا نشانه دوست داشتن او است. بنابراین او تلاش زیادی برای رفع مشکلاتی که با او داشتید انجام می‌دهد.

21. او به‌شدت نگران حال و خوشبختی شما است

پارتنر سابقتان ممکن است مستقیم یا غیرمستقیم این موضوع را به شما گفته یا با اعمالش آن را ثابت کرده باشد. افرادی که به رفاه و خوشبختی یکدیگر اهمیت می‌دهند، به‌احتمال زیاد هنوز احساسات قوی نسبت به هم دارند.

22. او اعتراف کرده است که شما را دوست دارد

مستقیم‌تر از این نمی‌شود. اگر همسر سابقتان به‌طور مستقیم به شما گفته است که دوستتان دارد، می‌توانید کاملا مطمئن باشید که از ته دل این حس را نسبت به ‌شما دارد.

سخن نهایی

جدایی ممکن است یکی از سخت‌ترین تجربه‌های هر فردی باشد. شما پس از جدایی مدام از خود این سوال را می‌پرسید که آیا پارتنر سابقتان هنوز شما را دوست دارد یا خیر.

خوشبختانه در این مورد نشانه‌هایی وجود دارد که به شما کمک می‌کند به حس درونی پارتنر یابق خود پی ببرید. یک مرد به‌راحتی دوست داشتن خود را نشان می‌دهد و به‌راحتی می‌توانید با آن‌ها به حس واقعی او پی ببرید.

شما همچنین می‌توانید در این راه از مشاوره کمک بگیرید تا با توسعه مهارت های فردی بتوانید پس از جدایی به اعتماد به نفس بالا برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرپرست نویسندگان
دکتر مریم عبداللهی- مشاوره خانواده و کودک

مریم عبدالهی

ارشد روانشناسی عمومی
مشاوره ازدواج، مشاوره فردی

رزرو یک جلسه مشاوره